Hokejowa Liga Mistrzów. Suchy wynik nie wszystko mówi

Zawodnicy Comarch Cracovii z jednym zwycięstwem zamykają tabelę grupy F hokejowej Ligi Mistrzów. W 3. i 4. kolejce podopieczni Rudolfa Rohaczka przegrali wyjazdowe spotkania ze Straubing Tigers i Villach SV.

W piątek i niedzielę Pasy rozegrały wyjazdowe rewanże z drużynami z ligi niemieckiej i austriackiej. W bawarskim Straubingu znów było widać różnicę klas, jednak nie odzwierciedla tego końcowy wynik, czyli minimalna porażka 2:3. W Villach Pasy przegrały wyżej (2:6). ale w walce na lodzie ponownie potwierdziło się, że Austriacy są tym rywalem, z którym krakowianie realnie mogą walczyć o punkty.

W 46. minucie drugiego gola strzelił Vojtech Polak i było 2:2. Remis utrzymywał się tylko przez dwie i pół minuty, bo gospodarze odpowiedzieli, trafiając dwukrotnie w ciągu 53 sekund. W końcówce zwiększyli rozmiary zwycięstwa, posyłając krążek do pustej bramki na 5:2 i 6:2. (goście wycofali bramkarza).

Powrót do Polski i inauguracja ekstraligi. W październiku mecze ze Szwedami

– Wynik trzeciej tercji nie oddaje tego, co się działo na lodzie. W hokeju liczą się zdobyte bramki, a życie jest brutalne. Przeciwnik zdobył ich więcej i przegraliśmy – powiedział po spotkaniu z Austriakami Rudolf Rohaczek, szkoleniowiec Comarch Cracovii.

Po czterech kolejkach widać jak na dłoni, które drużyny w grupie F są zdecydowanie lepsze od dwóch pozostałych. Straubing Tigers zrewanżowali się Farjestad Karlstad za porażkę 1:6 w pierwszym meczu i przed własną publicznością wygrali ze Szwedami 5:2. Oba zespoły mają po dziewięć punktów i wyprzedzają drużyny z Villach i Krakowa, które zdobyły po trzy.

Przed Comarch Cracovią jeszcze dwa grupowe spotkania z Farjestad. Najpierw 4 października na wyjeździe, a tydzień później w hali przy Siedleckiego w Krakowie. W najbliższy piątek zdobywcy Pucharu Kontynentalnego u siebie rozpoczną zmagania o mistrzostwo Polski. O godzinie 18.30 zmierzą się w derbach Małopolski z Tauron Podhalem Nowy Targ.