Hol Gmachu Głównego zmieni się w wybieg dla modelek

Zrekonstruowany strój barokowy z pracowni „Mme Chantberry – Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne” fot. materiały prasowe

Na jeden dzień hol Gmachu Głównego Muzeum Narodowego zamieni się w wybieg dla modelek. A to za sprawą pokazu „Żony modne”, który odbędzie się 26 marca.

Publiczność będzie miała okazję zobaczyć zrekonstruowane stroje barokowe, m.in. żakiety typu caraco i pierrot, suknie à l'anglaise, à la polonaise, chemise à la reine i najbardziej charakterystyczne dla epoki robe à la française.

Wszystkie zostały wykonane w pracowni „Mme Chantberry – Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne” oraz przez niezależną rekonstruktorkę Hanę Poláškovą z Czech.

– W ubiegłym roku organizowaliśmy pokaz związany z wystawą „Modna i już!”, który cieszył się sporym zainteresowaniem – mówi Marta Bosak z Muzeum Narodowego w Krakowie. – Dlatego też stwierdziliśmy, że warto organizować wydarzenia niekoniecznie związane wyłącznie z historią sztuki, ale poszerzające to, co prezentujemy.

W holu Gmachu Głównego zostanie przygotowany wybieg, na którym panie ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu "Krynolina" zaprezentują najpiękniejsze stroje.

Pokaz odbędzie się w ramach Cracow Fashion Week i towarzyszy wystawie „Skarby baroku. Między Bratysławą a Wiedniem”. Początek o godzinie 12.15. Wstęp bezpłatny.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale