Hot-spoty Wavelo stanęły przy cmentarzach

Rower Wavelo fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek, w pobliżu najważniejszych krakowskich nekropolii operator miejskiego roweru uruchomił tzw. hot spoty, w których bez dodatkowej opłaty będzie można zostawić pojazdy Wavelo.

Stacje stanęły przy bramach wejściowych cmentarzy Rakowickiego (od strony ul. Prandoty), Podgórskiego (od al. Pod Kopcem), Batowickiego, Białoprądnickiego, Prokocimskiego i Bieżanowskiego i pozostaną tam do niedzieli, 4 listopada.

Sprawdź w aplikacji

Obręby hot-spotów widoczne są na mapie Wavelo – zarówno w przeglądarce internetowej, jak i mobilnej aplikacji. I to właśnie za pomocą smartfonów użytkownicy będą mogli sprawdzić czy zakończenie przejazdu odbywać się będzie w zakresie stacji mobilnej. – Dzięki temu wielu krakowian z łatwością ominie korki i uniknie problemów z parkowaniem w tym newralgicznym okresie. Zachęcamy do odwiedzenia grobów na rowerze, tym bardziej że w te dni zapowiada się naprawdę fantastyczna jak na listopad pogoda – mówi Albert Wójtowicz z BikeU, dyrektor projektu Wavelo.

Dłużej i taniej

Od 5 listopada w ofercie abonamentowej Wavelo pojawi się też nowe, promocyjne rozwiązanie, mające na celu zachęcenie użytkowników do korzystania z miejskich rowerów przez cały rok. Dotychczasowy abonament roczny umożliwiający jazdę przez 60 minut dziennie zostanie zastąpiony przez pakiet 90-minutowy. Za dłuższą możliwość jazdy w ramach pakietu "Roczny 90" użytkownicy Wavelo zapłacą 159 złotych, czyli 65 złotych mniej niż w standardowej ofercie. W skali roku, półtorej godziny jazdy dziennie kosztować będzie więc 44 grosze. Promocyjna oferta potrwa do końca marca 2019 roku.

Wavelo to jeden z najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady wyposażone są w wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Oprócz Krakowa, operator sieci, firma BikeU jest obecna w czterech polskich miastach – Szczecinie, Bydgoszczy, Bielsku-Biała i Jastrzębiu-Zdroju.


comments powered by Disqus