Hotel Cracovia już na stałe bez reklam?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dawny hotel Cracovia od teraz można znowu podziwiać w całej okazałości. Końcem czerwca z budynku zniknęły wielkopowierzchniowe reklamy, zasłaniające jego fasadę. Okazuje się, że Muzeum Narodowe w Krakowie nie planuje na razie podpisania umowy na pojawienie się kolejnych bannerów.

– Umowa z firmą zewnętrzną, na mocy której muzeum czerpało zyski w billboardu wiszącego na fasadzie dawnego hotelu Cracovia, została wypowiedziana z końcem kwietnia i wygasła z końcem czerwca. Dlatego banner zniknął z fasady Cracovii. Na chwilę obecną nie planujemy podpisania kolejnej tego typu umowy – informuje dyrektor MNK, Andrzej Betlej.

Przypomnijmy, że budynek dawnego hotelu został zakupiony dla instytucji przez ministerstwo kultury końcem grudnia 2016 roku. W marcu 2018 roku okazało się, że tak do końca nie jest pewna przyszłość „Cracovii” jako oddziału MNK.

Ministerstwo kultury wciąż analizuje, która opcja byłaby najlepsza. Wiadomo, że nadal planuje utworzyć w obiekcie Muzeum Architektury i Designu oraz zaplecze magazynowe dla MNK. Dlaczego wciąż nie   znamy decyzji ministerstwa? Resort podkreśla, że to wszystko ze względu na „skomplikowaną i kosztowną inwestycję”.

– Na tym etapie kluczowa jest ocena stanu budynku i rozpoznanie możliwości jego adaptacji do nowych funkcji – informuje w oświadczeniu Centrum Prasowe MKiDN.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus