Hotelowy oszust w rękach policji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wyłudzał usługi hotelowe. 32-latek pomimo nieuregulowanego rachunku starał się przedłużyć swój pobyt. Trafił do aresztu, ponieważ podczas zatrzymania okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia za wcześniejsze oszustwa.

Mieszkaniec Śląska, który wyłudzał hotelowe usługi, został zatrzymany w Krakowie. Mężczyzna kilka dni temu skontaktował się z obsługą krakowskiego hotelu, informując, że nie udało mu się zarezerwować pobytu przez jeden z portali internetowych.

– W związku z problemami technicznymi klient może telefonicznie zarezerwować pokój, jak i przesłać mailowo potwierdzenie przelewu zapłaty za kilkudniowy pobyt w Krakowie. Zgodnie z ustaleniami mężczyzna przesłał potwierdzenie przelania gotówki. Następnego dnia pojawił się w naszym mieście i zamieszkał w hotelu. Po kilku dniach pracownicy zaniepokojeni brakiem przelewu zapytali mężczyznę o przyczynę opóźnienia przesłania pieniędzy – informuje sierż. Anna Zbroja-Zagórska.

Klient tłumaczył, że transakcja płatnicza była dokonywana za granicą i to może być powodem opóźnienia. Pracownicy uwierzyli w tłumaczenia oszusta. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy próbował przedłużyć swój pobyt w hotelu.

Podczas sprawdzenia okazało się, że 32-latek poszukiwany jest do odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Obecnie przebywa w zakładzie karnym.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale