Informator Krakowskiej Rodziny – tu znajdziesz ważne informacje

Informator Krakowskiej Rodziny

Informator Krakowskiej Rodziny to publikacja powstała z myślą o wszystkich krakowskich rodzinach, które chcą wiedzieć jak sprawnie poruszać się po bogatej ofercie miasta skierowanej do jego mieszkańców. Informator stanowi także źródło odpowiedzi na szereg pytań m.in. o to, jak załatwić najpilniejsze sprawy urzędowe, kiedy ubiegać się o świadczenia socjalne oraz gdzie uzyskać wsparcie dla rodziny.

Po opracowanie przygotowane przez Urząd Miasta Krakowa przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej powinni sięgnąć także młodzi rodzice, którzy oczekują przyjścia na świat pierwszego dziecka. Znajdziemy w nim m.in. wykaz szpitali i listę szkół rodzenia zlokalizowanych w stolicy Małopolski wraz z cennikiem ich usług.

Komu przyda się “Informator Krakowskiej Rodziny”?

Kiedy już rodzice doczekają się potomstwa, Informator Krakowskiej Rodziny podpowie im jak szybko i sprawnie zarejestrować dziecko w urzędzie stanu cywilnego. W publikacji zamieszczono także listę żłobków i przedszkoli pod Wawelem. Jeśli już zdecydujemy się posłać pociechy do jednej z placówek, możemy skorzystać z porad dotyczących zasad odpłatności i preferencji za korzystanie z ich usług.

– Informator Krakowskiej Rodziny to także prawdziwe kompendium wiedzy dla tych, którzy niedawno podjęli decyzję o osiedleniu się w stolicy Małopolski – podkreśla Marzena Paszkot, pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Rodziny. W broszurze znajdziemy obszerną ofertę miasta dotyczącą spędzania czasu wolnego w rodzinnym gronie oraz spis imprez cyklicznych, które kojarzą się z grodem Kraka, takich jak pochód Lajkonika, święto Rękawki, Emaus, czy tradycyjny Festiwal Pierogów. Dla miłośników aktywnego trybu życia przygotowana została również szczegółowa lista wydarzeń sportowych, które od lat są wizytówką Krakowa. Z kolei fanom jednośladów podpowiemy na jakie trasy rowerowe warto się wybrać.

Broszura przygotowana przez krakowskich urzędników to również cenne źródło wiedzy dotyczące działalności służby zdrowia w naszym mieście. Znajdziemy tam niezbędne informacje odnośnie podstawowej opieki zdrowotnej i pomocy medycznej w nagłych przypadkach, programów profilaktycznych, wykaz poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz szpitali, przychodni i aptek całodobowych.

Jak zdobyć Informator Krakowskiej Rodziny?

Opracowanie przygotowane dla Krakowian można otrzymać bezpłatnie w większości lokalizacji Urzędu Miasta Krakowa. – Od poniedziałku, 6 marca rozpoczęła się dystrybucja Informatora do krakowskich przedszkoli samorządowych. Zachęcam, żeby rodzice, którzy odbierają swoje pociechy z placówek, sięgnęli po tę publikację – mówi Marzena Paszkot, pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Rodziny. Kolejne, aktualizowane, edycje wydawnictwa będą wydawane co roku. – Informatory zostały także przesłane do punktów obsługi mieszkańców m.in. w Galerii Bronowice, w Bonarce, przy ul. Wielickiej i na al. Powstania Warszawskiego – dodaje pełnomocnik Marzena Paszkot.

Publikacje trafiły również na krakowskie porodówki. Z kolei rodzice, którzy chcą skorzystać z Informatora bez wychodzenia z domu, znajdą wersję do pobrania na stronie internetowej kkr.krakow.pl w zakładce Informator.

Po zapoznaniu się z treścią broszury możemy skontaktować się z jej twórcami i poinformować ich czy zamieszczone tam dane były dla nas pomocne. Uwagi i propozycje do nowej edycji można przesyłać pocztą elektroniczną na adres informatorrodzinny@um.krakow.pl.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale