Intensywne opady śniegu. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/lovekrakow.pl

Zima w pełni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed opadami śniegu w południowej Małopolsce. Kierowcy bądźcie czujni!

– Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm – podaje IMGW, które wydał pierwszy stopień zagrożenia przed intensywnymi opadami śniegu dla subregionu południowego województwa małopolskiego.

Zalecana jest ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej

Będzie sypać do rana

– Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne – czytamy.

Ostrzeżenie obowiązuje do jutrzejszego poranka i zostało wydane również dla Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, a także Beskidu Niskiego oraz Bieszczad.

Kierowcy zachowajcie szczególną ostrożność!

Pomimo że ostrzeżenia nie dotyczą bezpośrednio samego Krakowa, to wielu jego mieszkańców, w godzinach wieczornych będzie wracać z weekendowego wypoczynku w górach. Drogi mogą być oblodzone, dlatego warto zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu.

 

comments powered by Disqus