Te kierunki są najbardziej oblegane na krakowskiej uczelni

fot. lovekrakow.pl

Na studia stacjonarne Akademia Górniczo-Hutnicza przyjęła podania od 12 714 kandydatów. Największym powodzeniem cieszyły się kierunki: inżynieria biomedyczna, budownictwo oraz geodezja i kartografia.

Blisko 13 tysięcy chętnych

Osoby chcące studiować na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie mogły aplikować na 57 kierunków studiów oferowanych przez 16 wydziałów. Wśród nich pojawiły się trzy nowości: elektronika, mikroelektronika w technice i medycynie oraz inżynieria ciepła. – W ramach studiów I stopnia na AGH przyjętych zostanie łącznie 9515 studentów: 6795 na studia stacjonarne i 2720 na studia niestacjonarne – mówi Bartosz Dembiński, rzecznik prasowy uczelni.

Na studia stacjonarne Akademia Górniczo-Hutnicza przyjęła podania od 12 714 kandydatów. Rejestracja na studia niestacjonarne potrwa jeszcze pięć dni.  – Każdy z kandydatów w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej mógł wybrać jeden kierunek główny i maksymalnie cztery alternatywne. Łączna liczba rejestracji na poszczególne kierunki to 41 683. Oznacza to, że przeciętnie kandydat złożył podania na 3,25 kierunku – wylicza Dembiński. I jak zastrzega, niektóre uczelnie podają liczbę rejestracji jako liczbę kandydatów. – Stąd na przykład liczba powyżej 50 tysięcy „kandydatów” na niektórych uczelniach – dodaje rzecznik AGH.

Inżynieria biomedyczna najpopularniejsza

Najpopularniejszymi kierunkami studiów podczas rekrutacji podstawowej na AGH były: inżynieria biomedyczna (4,2 osoby na miejsce), budownictwo (4,1), geodezja i kartografia (3,6), inżynieria akustyczna, automatyka i robotyka, informatyka stosowana, informatyka, informatyka i ekonometria, inżynieria materiałowa, ekologiczne źródła energii.

Zaś najwyższe progi punktowe obowiązywały na kierunkach: automatyka  i robotyka (890/1000 punktów), informatyka stosowana (890), informatyka (875) oraz automatyka i robotyka (871). – Powyżej 800 na 1000 punktów trzeba było mieć także na kierunkach: teleinformatyka, inżynieria akustyczna, informatyka stosowana, inżynieria biomedyczna oraz mikroelektronika w technice i medycynie – informuje Dembiński.

Kandydaci mają czas od 10 do 26 lipca na złożenie wszystkich dokumentów i dokonanie wpisu na studia. 29 lipca Uczelniana Komisja Rekrutacyjna AGH ogłosi komunikat o ewentualnym dodatkowym naborze na studia. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia niestacjonarne (I stopnia) trwa do 14 lipca (ogłoszenie wyników 16 lipca). Wkrótce na naszym portalu informacje o tym, jak wyglądała rekrutacja na pozostałych wyższych uczelniach w Krakowie.

 

News will be here