Jak nadać paczkę kurierem?

Zastanawiasz się jak najlepiej wysłać paczkę? Na rynku istnieje wiele firm kurierskich. Którą wybrać? Czym się różnią? Jakie ceny proponują? O tym właśnie przeczytasz w naszym artykule.


Firmy kurierskie – którą wybrać?

Sprzedaż towarów przez Internet ciągle ewoluuje, a ci, którzy sprzedają i kupują on-line, najczęściej mają do czynienia z firmami kurierskimi. Która z nich jest najlepsza? Porównaliśmy oferty kilku z nich. Za główne kryterium przyjęliśmy cenę nadania paczki dla klienta indywidualnego, ponieważ czas realizacji dostarczenia paczki jest wszędzie podobny i wynosi standardowo 24 godziny na terenie Polski. I tak:

 

W przypadku przesyłek do 1 kg*:

DPD – 20,49 zł

UPS – 16,99 zł

FedEx – 15,49 zł

Paczka w RUCHu – 8,49 zł

InPost Kurier – 15,49 zł

DHL – 15,49 zł

Ceny paczki do 20 kg:

DPD – 29,99 zł

UPS – 24,99 zł

FedEx – 24,99 zł

InPost Kurier – 24,98 zł

DHL – 24,99 zł

Paczka w RUCHu – 9,99 zł

 

Jak można zauważyć, zdecydowanie konkurencyjną ofertę proponuje Paczka w RUCHu. Przyjrzyjmy się więc czym charakteryzuje się ta oferta w porównaniu do ofert konkurencji.

 

Jak nadać paczkę w kiosku RUCHu?

Aby wysłać paczkę za pośrednictwem Paczki w RUCHu, wystarczy wejść na stronę: paczkawruchu.pl. W zakładce NADAJ PRZESYŁKĘ wpisuje się swoje dane, a następnie wybiera punkt nadania paczki. Teraz podaje się metodę wprowadzenia (kod nadania lub list przewozowy). Kolejnym etapem jest uzupełnienie danych odbiorcy, a następnie podanie kiosku, do którego przesyłka ma zostać dostarczona. Na końcu podaje się rodzaj paczki. W podsumowaniu ukazuje się informacja o płatności, dokonywanej bezpośrednio
w punkcie. Po wykonaniu wszystkich tych czynności pozostaje już tylko doręczenie paczki do wybranego
z ponad 4 tysięcy punktów RUCHu. Odbiorca otrzymuje SMS z kodem odbioru (który należy podać przy odbiorze), numerem przesyłki oraz adresem punktu, w którym może ją odebrać (w godzinach jego otwarcia). Ma na to 5 dni od chwili otrzymania SMS-a. Oprócz odbiorcy i nadawcy, paczkę może odebrać dowolna osoba, pod warunkiem, że dysponuje kodem odbioru.

 

Dodatkowym atutem jest fakt, że drogę każdej przesyłki można śledzić przez Internet.

 

Wysłanie przesyłki za pośrednictwem Paczki w RUCHu nie jest więc trudne. Ponadto, cena usługi jest bardzo korzystna na tle innych firm kurierskich. Przesyłkę można odebrać w dowolnym terminie (nieprzekraczającym 5 dni), w wybranym przez nas punkcie co daje dużą swobodę i wygodę w korzystaniu z tego rozwiązania.

 

* Stan na dzień 16.10.2017 według cennika dla przesyłek do 1 kg lub ekwiwalentnych znalezionych w ofercie wybranych firm.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale