Jak smakuje opera?

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu Opera Rara. Tym razem podczas wydarzenia będzie można posłuchać nie tylko niezwykłych wykonań, ale i wziąć udział w spotkaniach poświęconych powiązaniom sztuki, muzyki i kuchni. Rozmawiać na ten temat będą m.in. Tessa Capponi Borawska, Marek Bieńczyk czy Wojciech Nowicki.

Opera Rara zaprasza do… kuchni. W tym roku w ramach festiwalu będzie można skosztować nie tylko wybornej muzyki, ale i związanych z nią potraw. Okazji, by zasiąść do stołu, będzie kilka – szefowie kuchni wybranych krakowskich restauracji, m.in. Albertina, Biała Róża, Wierzynek i Szara Gęś podadzą dania inspirowane tematem wojny postu z karnawałem.

Potrawy jak kompozycje

Podczas czterech spotkań, które odbędą się w Wierzynku, restauracji hotelu Pod Różą i L concept: Bar & Restaurant 13, zostanie podana przekąska, której zadaniem będzie ponowne przeniesienie słuchaczy do świata opery.

– Zdajemy sobie sprawę, że organizowanie koncertów w ramach festiwalu nie jest już wystarczające. Publiczność wymaga dodatkowych wydarzeń, dlatego doszliśmy do wniosku, że stworzymy coś, co poszerzy ramy naszego festiwalu – zaznacza Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Dlatego zdecydowaliśmy się na pokazanie, jak kulinaria łączą się ze sztuką.

Mowa o koncepcji gastromuzykologii, której twórcą jest Pierpaolo Polzonetti. Według jego propozycji, warto szukać związków między muzyką i pożywieniem. Chodzi konkretnie o porównanie kompozycji do potraw, których składnikami są poszczególne dźwięki.

Spotkania odbędą się 20 stycznia, 31 stycznia, 2 lutego i 13 lutego. Udział w spotkaniach wezmą m.in.: Tessa Capponi Borawska, Marek Bieńczyk, Wojciech Nowicki, Bartek Kieżun, Łukasz Modelski i Paweł Bravo. Więcej informacji na temat spotkań znajduje się na oficjalnej stronie www.operarara.pl.

Bilety na wydarzenia dostępne na portalu evenea.

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale