Jak spędzić Walentynki w Krakowie?

fot. Archiwum

Dziś 14 lutego. Walentynki w Krakowie można spędzić na wiele różnych sposobów. Teatr, kino, odwiedziny w muzeach to tylko niektóre z naszych propozycji. „Chicago”, wejście na pokład Titanica czy może „Plan B.”? Jest w czym wybierać.

Na początek zajrzymy do Galerii Figur Stalowych. Na zwiedzających czekają tam luksusowe samochody, postacie z bajek i świata popkultury. A ile do ich powstania trzeba było wyobraźni, pracy i… złomu! Efektem jest liczne grono rzeźb robiących duże wrażenie. Dziś każda para osób, która odwiedzi ekspozycję, płaci tylko za jedną osobę. Może tym bardziej warto odwiedzić Muzeum Inżynierii Miejskiej, w którym prezentowana jest ekspozycja?

Wszyscy na pokład!

Od niedawna w naszym mieście można wsiąść również na pokład Titanica. W Forum Przestrzenie trwa wystawa, na której można zobaczyć eksponaty wyłowione z wraku statku spoczywającego na dnie Atlantyku. Wśród przedmiotów są m.in. fotografie, dokumenty, flakony na perfumy, rękawiczki czy kapelusz. A to wszystko w odtworzonych przestrzeniach statku. Zwiedzając ekspozycję, na pewno na myśl przyjdzie nam niejedna miłosna historia, która mogła się wydarzyć na pokładzie – nie tylko ta przedstawiona Jamesa Camerona z 1997 roku.

Z miłości do muzeów

Specjalny prezent przygotowało również Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Pary mogą zwiedzać wszystkie oddziały w cenie jednego biletu za dwie osoby. Co trzeba zrobić, aby skorzystać z prezentu? W kasie należy podać hasło „We dwoje w MHK”. Dotyczy to również osób, które zdążyły zarezerwować bilety już wcześniej – również należy podać hasło w kasie.

Przenosimy się do „Chicago”

Z muzeów przenosimy się na deski Teatru Variete. A tam musical „Chicago” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Dziś w roli Roxie zobaczymy Alicję Kalinowską, a w roli Velmy Sabinę Karwalę. W świat miłości, zbrodni i sławy będzie można się przenieść od godziny 11.00.

Kino, podróże i muzyka

W kinach też jest w czym wybierać. Na ekrany zagościł już „Plan B.” Kingi Dębskiej. Z polskich propozycji można wybrać się również na „Podatek od miłości”  czy „Narzeczonego na niby”. Wśród propozycji warto wymienić opowieść o pierwszej miłości, czyli „Tamte dni, tamte noce” – film nominowany do Nagrody Akademii i Złotych Globów. Od dziś w kinach „Nowe oblicze Greya” – ostatnia część opowieści o relacji łączącej Anastasię Steele i Christiana Greya.

Gotowi na pasjonującą podróż? Wieczorem w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbędzie się spotkanie z Marcinem Kydryńskim – podróżnikiem, reporterem, fotografem, dziennikarzem, autorem książek „Lizbona” i „Biel. Notatki z Afryki”.

A teraz trochę muzyki. Szpitalna 1 przygotowała na dziś jazzowe jam session, podczas którego zabrzmią miłosne piosenki w nowych aranżacjach. Natomiast w Alchemii o godzinie 20.00 zagra wybitny muzyk Tomasz Stańko, któremu po raz pierwszy towarzyszyć będą młodzi muzycy – Kasia Pietrzko na fortepianie, Max Mucha na kontrabasie i Piotr Budniak na perkusji.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale