Jazz rozkręci się na dobre! Początkiem lipca startuje Młyn Jazz Festival

To będzie jazzowy początek wakacji. Już po raz ósmy pod Wadowicami odbędzie się Młyn Jazz Festival. Od 5 do 7 lipca na scenie w Jaroszowicach wystąpią m.in. Katie Melua, Marcus Miller, Eliane Elias, Melody Gardot czy Jamie Cullum.

Trzy dni z wyśmienitą muzyką. Tak w skrócie można określić kolejną już edycję Młyn Jazz Festival, która odbędzie się pod Wadowicami. Od 5 do 7 lipca na scenie w Jaroszowicach wystąpią artyści, którzy przygotują dla zgromadzonej publiczności muzyczną ucztę na najwyższym poziomie. Koncert organizuje Młyn Jacka Hotel & Spa**** wraz z fundacja Pozytywnie Nakręceni Kulturą. Bilety na wydarzenie można zakupić poprzez stronę www.mlynjazzfestival.eu/bilety.

Program Młyn Jazz Festival 2018

Dzień 1

Na początek występ Eliane Elias. To brazylijska pianistka jazzowa, aranżerka i autorka piosenek. Od roku 1981 mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Jej matka była pianistką klasyczną, ale w domu rodzinnym często grywała utwory jazzowe. Elias zaczęła komponować i wykonywać swoje własne kompozycje jazzowe w wieku 17 lat.

Tego wieczoru gwiazdą będzie również Marcus Miller. Ten amerykański muzyk, kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista, gra przede wszystkim na gitarze basowej.  Jego styl gry jest melodyjny, szybki i precyzyjny.

Dzień 2

Dziś sceną zawładnie 14-letni Joey Alexander. Ten młody artysta perfekcyjnie opanował grę na pianinie. Jednak jak przyznaje, lekcji gry miał na nim niezbyt wiele. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w wieku sześciu lat. Jego pasja zaowocowała debiutanckim albumem „My Favourite Things”, który ukazał się, gdy artysta miał… 11 lat.

Po młodym artyście na scenie zagości Randy Crawford, która w latach 70-tych razem z grupą The Crusaders wyjechała w trasę koncertową po Europie. Podpisała kontrakt z Warner Bros, ale w USA nie udało się jej osiągnąć wielkiego sukcesu, pomimo tego, że ma jeden z najbardziej oryginalnych głosów na świecie.

Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie Melody Gardot, amerykańska piosenkarka jazzowa, autorka piosenek, pianistka i gitarzystka, śpiewająca po angielsku i po francusku. Na pewno nie zabraknie utworów z ostatniego albumu artystki „The Currency of Man” z 2015 roku. W pracach nad krążkiem pomagał jej producent Larry Kelin, laureat nagrody Grammy. 

Dzień 3

Po raz pierwszy, Kandace Springs wystąpiła w Polsce w 2017 roku. Teraz nadszedł czas na Młyn Jazz Festival! Płyta „Soul Eyes” tej 28-letniej wokalistki, autorki i instrumentalistki została okrzyknięta jednym z najbardziej gorących debiutów jazzowych – od razu ze znaczkiem Blue Note.

A teraz przeniesiemy się do … Pekinu. Oczywiście za sprawą utworu „Nine Milion Bicycles”, który na żywo wykona niezwykle popularna w Polsce wokalistka Katie Melua. Jej pierwszy album ukazał się pod koniec 2003 roku. Już w styczniu 2004 „Call Off The Search” trafił na szczyt brytyjskiej listy przebojów, na której utrzymywał się przez kilka tygodni.

To będzie mocne zakończenie ósmej edycji festiwalu. Panie i Panowie, przed wami Jamie Cullum! Według danych BBC, jest najpopularniejszym brytyjskim muzykiem jazzowym w historii, zarówno pod względem łącznej liczby sprzedanych płyt, która przekroczyła 4 mln egzemplarzy, jak i nakładu jednego albumu. Jego płyta „Twentysomething” rozeszła się w liczbie ponad 2,5 mln egzemplarzy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale