Jeden bilet, dwa muzea. MHK i MNK łączą siły

W Sukiennicach znajdują się oddziały MNK i MHK fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Muzeum Narodowe i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa łączą siły. Od 4 października możliwy jest zakup biletu, dzięki któremu można zwiedzić zarówno Podziemia Rynku, jak i Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Muzeum Narodowe i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa łączy już nie tylko siedziba w Sukiennicach, ale również wspólny bilet. Dzięki temu widzowie będą mogli odwiedzić zarówno Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku i Rynek Podziemny w ramach jednego biletu. Jak informują przedstawiciele instytucji, ma być „taniej i łatwiej”.

– Naszym wspólnym dobrem jest Kraków. Turysta przyjeżdżający do miasta chce poznać miasto. Dla niego różnice instytucjonalne mają znaczenie drugorzędne – podkreśla dyrektor MHK, Michał Niezabitowski.

Andrzej Betlej, dyrektor MNK dodaje, że „to możliwość kompleksowego zwiedzania serca miasta”.

– Jestem przekonany, że nasza inicjatywa będzie cieszyła się zainteresowaniem. Byłbym szczęśliwy, gdyby powstał kolejny wspólny projekt związany z krakowskimi pałacami. Wówczas dzięki połączonemu biletowi można byłoby zwiedzać kolejne instytucje – powiedział dyrektor.

Dlatego też możliwe, że w przyszłości instytucje ponownie połączą siły i być może wprowadzą bilet łączony do innych oddziałów.

Jeden bilet, dwa muzea

Bilet można zakupić w kasie MHK w podziemiach Sukiennic oraz w kasie MNK przy wejściu do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku i Centrum Obsługi Zwiedzających MHK. Umożliwia zwiedzanie obu muzeów niezależnie od tego, gdzie został kupiony.

Jednak jeśli chodzi o ograniczoną liczbę wejściówek do Podziemi Rynku, przy zakupie biletu łączonego obowiązuje rezerwacja do Podziemi Rynku w Oddziale Centrum Obsługi Zwiedzających lub przez stronę internetową www.podziemiarynku.com.

Bilet jest ważny przez trzy miesiące i będzie można go kupić tylko do końca marca, ponieważ jest to promocja na zwiedzanie poza sezonem turystycznym. Koszt biletu to 28 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Ważną informacją jest również to, że posiadacz łączonego biletu omija kolejkę przy kasie.

 

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale