Jedna wielka improwizacja. W listopadzie startuje Improfest

David Razowsky & Jonathan Pitts to goście tegorocznej edycji Improfest

Od 9 do 11 listopada w Klubie Studio potrwa 8.Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej. Improfest, bo o nim mowa, uświetnią teatry improwizacyjne z całej Polski. Gośćmi specjalnymi będą David Razowsky i Jonathan Pitts (USA) oraz brytyjski duet, który tworzą Heather Urquhart i Jules Munns. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

ImproFest to jeden z pierwszych w Polsce festiwali, na którym prezentują się najstarsze i najlepsze grupy improwizatorów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Podczas każdego z występów spektakle, skecze, piosenki tworzone są spontanicznie, w oparciu o ustalone zasady i sugestie widowni.

W ramach fstiwalu planowane są różnorodne projekty sceniczne – improwizowane spektakle po angielsku, spektakle w trzech językach, spektakl dla jednego widza, wieczory open improv, w trakcie których, każdy z widzów może spróbować swoich sił na scenie, muzyczne improwizacje czy warsztaty improwizacji scenicznej.

Podczas siedmiu poprzednich edycji, widzowie mogli zobaczyć na scenie członków formacji kabaretowych, takich jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Hrabi, Limo, Jurki, Łowcy.B, jak również znanych i cenionych solistów oraz aktorów - wśród nich, znaleźli się m.in.: Szymon Majewski, Grzegorz Halama, Mariusz Kałamaga, Adam Grzanka, Abelard Giza, Tomasz Jachimek, Katarzyna Piasecka, Maciej Stuhr, Magdalena Stużyńska, Aneta Zając.

Co w programie?

Sprawdźcie, co tym razem w programie.

07.11 22.00 “Nocne improwizacje – dżem krótkich form”  – Klub Gwarek, ul. Reymonta 17

Bilety: wstęp karnet lub zaproszenie

Co wieczór coś innego! Co wieczór ktoś inny! Codziennie niespodzianka! Inny format, inne twarze, inne zasady, jedna wielka improwizacja. Zapraszamy na wieczorne spotkania z komedią improwizowaną.

08.11 22.00 “Nocne improwizacje – dżem długich form” - Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4

Bilety: wstęp karnet lub zaproszenie

Co wieczór coś innego! Co wieczór ktoś inny! Codziennie niespodzianka! Inny format, inne twarze, inne zasady, jedna wielka improwizacja. Zapraszamy na wieczorne spotkania z komedią improwizowaną.

09.11 18.00 “IMPROFEST - PIĄTEK”- Koncert otwarcia oraz Damy na Pany, Arnold S. Klub Studio, ul. Budryka 4

Bilety: 30/35 zł

Koncert otwarcia: Damy na Pany, Arnold S., irga, Heather Urquhart & Jules Munns, Innymi Słowy, Hulaj po warszawsku, David Razowsky & Jonathan Pitts, 3 x SOLO, AD HOC

Tegoroczny ImproFest zacznie się od mocnego akcentu! Podczas jednego koncertu wszyscy artyści tegorocznej edycji wejdą na scenę, by zaprezentować się krakowskiej publiczności. Doskonała okazja, żeby zobaczyć wszystkie grupy w krótkich odsłonach!

ARTYŚCI

Damy na Pany (Warszawa) - “Wielka interpretacja”

Dwie Panny, dwóch Dżentelmenów. Trzy osoby na scenie, jedna przy pianinie, i, miejmy nadzieję, cała masa ludzi na widowni. Aktorzy stworzą na Waszych oczach niepowtarzalny spektakl, którego będziecie współtwórcami. Możecie być pewni dobrej zabawy - w skład zespołu wchodzą doświadczeni improwizatorzy, których na co dzień możecie oglądać również w licznych programach telewizyjnych oraz wieczorach stand-up comedy.

Damy na Pany tworzą: Karolina Pańczyk, Kasia Waszkiewicz, Grzegorz Dolniak,

Łukasz Ławniczak.

"Wielka Interpretacja"

Czas na kulturę wyższą!

Zapraszamy do galerii sztuki, w której wspólnie interpretować będziemy

obrazy wielkich malarzy – tych bardziej i mniej znanych. Publiczność wcieli

się w rolę ekspertów, których interpretacja stanie się inspiracją do

improwizowanej historii postaci z obrazu. Uruchomimy wspólnie statycznych

bohaterów wielkich dzieł i poznamy ich losy. Każdy zostanie znawcą sztuki!

Arnold S. (Warszawa) - “Strumień świadomości”

"Jest ich bardzo dużo. Grają głównie długie formy improwizacji, starając się przynajmniej raz na jakiś czas gruntować swój absurd. Najbardziej lubią momenty, kiedy w grupowym szale stają się jednym organizmem. Chcieliby napisać o sobie więcej, ale to bardzo trudne.

W skład grupy wchodzą: Agnieszka Purc, Katarzyna Szymańska, Jan Purc, Ewa Senk

Kajetan Oczeretko, Magdalena Łuczak, Tomasz Marciniak, Maria Peliwo, Bartek Jurkowski."

Strumień świadomości” – format piękny w swojej prostocie i magiczny w swoim szaleństwie. Publiczność podaje inspirację, a my tworzymy z niej potok scen, w którym każda kolejna inspirowana jest poprzednią. Wszystko jest oczywiście improwizowane."

22.30 Nocne improwizacje - Klub Studio – wstęp na karnet lub identyfikator

Co wieczór coś innego! Co wieczór ktoś inny! Codziennie niespodzianka! Inny format, inne twarze, inne zasady, jedna wielka improwizacja. Zapraszamy na wieczorne spotkania z komedią improwizowaną.

10.11 18.00 “IMPROFEST - SOBOTA- irga, Ten Thousand Million Love Stories, Innymi Słowy, Hulaj po warszawsku, Masters show

Klub Studio, ul. Budryka 4

Bilety: 30/35 zł

ARTYŚCI

irga (Wrocław) - “Tymczasem”

irga to muzyk jazzowy, ekonomista, psycholog, inżynier, aktor, matematyk, programista i politolog. Spektrum doświadczeń tworzy niepowtarzalną mieszankę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Występujemy we Wrocławiu regularnie od października 2016 roku, a kilka razy zdarzyło się nam nawet, że ktoś na ulicy krzyknął: "o, to ci z irgi!".

A z ciekawostek, irga to w Polsce nazwa ziemniaka, ale w Indonezji to nazwa jakiegoś programu rozrywkowego dla nastolatków, przez co otrzymujemy kilka wiadomości w tygodniu w języku indonezyjskim.

"Tymczasem" - Przedstawimy historię ludzi, których połączyło jedno miejsce. Wy wybierzecie to miejsce i przeniesiemy się tam na czas spektaklu. Co może się w nim wydarzyć przez kilkadziesiąt minut?

Na przykład w takim kasynie. Przy jednorękim bandycie słychać okrzyki szczęścia i dźwięki sypiących się monet. W biurze piętro wyżej mężczyzna w garniturze siedzi przywiązany do krzesła. W pokoju na uboczu nowy krupier przygotowuje rosyjską ruletkę. A wszystkiemu na ekranach przygląda się, jedząc kanapkę, podstarzały ochroniarz. Gdzie przeniesiemy się tym razem? Dyskrecja zapewniona!

Heather Urquhart & Jules Munns (UK) - Ten Thousand Million Love Stories

Dwuosobowe, wielopostaciowe, improwizowane show z udziałem Heather Urquhart i Julesa Munnsa. To spektakl o miłości, o tym co ona oznacza,  o sukcesach i porażkach w jej dziedzinie. Jest jednocześnie głupkowate i szczere, nigdy nie całkowicie poważne, ale też nigdy nie całkiem zabawowe.

„Mądre, złożone i na czasie… Czy to przyszłość komedii?” – Fringe Guru

„Idealny balans między realizmem a komediowym slapstikiem… zabawne i imponujące” -

Innymi Słowy (Lublin) - “Shorty po lubelsku”

Grupa powstała w ramach warsztatów improwizacji w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka" w 2014 roku, prowadzonych przez Radosława Misztala. W skład grupy wchodzą, Piotr Kocur, Michał Lech, Szczepan Głodził i Wojciech Dudek.

Shorty po lubelsku

Do tworzenia improwizowanych scen wykorzystujemy sugestie publiczości. Występy polegają na krótkich scenkach, czyli tzw. short forms - kilkuminutowych fabułach tworzonych ad hoc na scenie. Naszą inspiracją były scenki popularne w mediach: najpierw w radiu, potem telewizji (na przykład: “Whose Line Is It Anyway?”, “Saturday Night Live”).

Hulaj po warszawsku (Warszawa)

Hulaj po warszawsku to grupa impro i spektakl jednocześnie, czyli dwa w jednym. Grają razem od 2013 roku. Przez pięć lat znaleźli wspólny język emocji, bliskich relacji i łączenia różnych form, żeby powiedzieć coś prawdziwego. Hulaj po warszawsku to Marta Iwaszkiewicz, Piotr Gasik, Agnieszka Matan i Jasiek Wasilewski. Na co dzień można ich spotkać w Szkole Impro lub w Resorcie Komedii.

A co to znaczy, że po warszawsku? Cała czwórka jest z Warszawy, dlatego często szukają inspiracji w stołecznych historiach, miejskich legendach i osobach, które robią ciekawe rzeczy. W ogóle "osoby" to jest kluczowa sprawa dla Hulaja. Uwielbiają rozmawiać z ludźmi i słuchać ich historii. Dlatego na festiwalu bardzo chętnie zagrają po krakowsku i porozmawiają o Krakowie z publicznością. Szykujcie historie!

David Razowsky & Jonathan Pitts - “Masters show

“Masters show” to wyjątkowy improwizowany spektakl w którym wystąpią David Razowsky i Jonathan Pitts. Znani na całym świecie improwizatorzy połączą siły by razem bawić krakowską widownię.

22.30 Nocne improwizacje - Klub Studio – wstęp na karnet lub identyfikator

Co wieczór coś innego! Co wieczór ktoś inny! Codziennie niespodzianka! Inny format, inne twarze, inne zasady, jedna wielka improwizacja. Zapraszamy na wieczorne spotkania z komedią improwizowaną.

11.11 17.00 “IMPROFEST - NIEDZIELA” 3 x SOLO, 10.te urodziny Grupy AD HOC (AD HOC, W Gorącej Wodzie Kompani, Improkracja, Klancyk, Damy na Pany, irga, Arnold S., Innymi Słowy, Hulaj po warszawsku)

Klub Studio, ul. Budryka 4

Bilety: 30/35 zł

Wojtek Tremiszewski, Rafał Kaczmarski, Paweł Kukla (Gdańsk) - “3 x SOLO”

Trzy Improwizowane Spektakle Solowe.

Występują Rafał Kaczmarski, Paweł Kukla i Wojciech Tremiszewski.

ARTYŚCI

Rafał Kaczmarski

Improwizator solowy, członek MovieMy. Aktywista środowiska, gospodarz podcastu "Kaczmar i..." oraz współgospodarz (z Pawłem Kuklą), sceny solo impro w Gdańsku "Solówka w 107". Lubi głębię w impro oraz BoJack Horsemana. Pochodzi z Olsztyna, więc ma dużo więcej tlenu na stanie niż Krakowianie. Ale Was kocha i nie może się doczekać występu w klubie Studio.

Paweł Kukla

Gdańszczanin. Optymista. Empatyk. Inspiracje czerpie z prawdziwych opowieści i otaczającej rzeczywistości. W swoich spektaklach zabiera widzów na przygodę w duchu sentymentalizmu.

Sam Termos

Dajcie mi Wasze słowa, a ja oddam Swoją Opowieść.

10.te urodziny Grupy AD HOC: AD HOC, W Gorącej Wodzie Kompani, Improkracja, Klancyk, Damy na Pany, irga, Arnold S., Innymi Słowy, Hulaj po warszawsku

OPIS URODZIN

Wyjątkowe wydarzenie! Gospodarze ImproFestu - krakowska Grupa AD HOC - świętuje swoje 10.te urodziny! Na tym wydarzeniu nie może zabraknąć gości specjalnych! Będą to najstarsze i najlepsze grupy improwizacyjne w Polsce. Specjalnie na tę okazję reaktywuje się legendarna gdańska formacja W Gorącej Wodzie Kompani, a obok nich pojawią się doskonale znani krakowskiej widowni Klancyk i Improkracja. Wizyta na scenie pozostałych gości festiwalowych także jest w planie. Bierzcie prezenty i przybywajcie!

Grupa AD HOC

Powstała w październiku 2008, jest więc jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-kabaretową. Grupa ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro – wszystkie tworzone są na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy na warsztatach z instruktorami z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Czech, Szwajcarii, Francji, Słowenii, Holandii i Hiszpanii.

Skład: Aneta Stokes, Alan Pakosz, Michał Ociepa, Janek Malinowski, Michał Próchniewicz, Karol Bulski.

www.adhoc.art.pl, www.facebook.com/grupa.adhoc

W GORĄCEJ WODZIE KOMPANI - antyczna grupa improwizacji z Trójmiasta, działająca w latach 2006-2013.

WGWK z przyjemnością informuje o swojej się reaktywacji na występ specjalny.

Innymi słowy - Alan Pakosz zadzwonił z Krakowa i mówi tak: "A może wystąpilibyście jako Kompani na urodzinach AD HOC-ów podczas ImproFestu?" Okazało się, że wystąpilibyśmy. Ochoczo nawet.Więc się zawiązujemy na nowo, na chwilę. I z najwyższą radością pykniemy występ przyjaciołom na sto lat!

Na początku występowaliśmy pod szyldem Teatru Wybrzeżak, potem nazwaliśmy się W Gorącej Wodzie Kompani, potem skróciliśmy do Kompanów, a potem się rozwiązaliśmy. Był czerwiec 2013, daliśmy se po całusie w łezki, które chciały płynąć i poszliśmy w różne projekty (w większości improwizowane).

Nasz skład na samym początku brzmiał tak: Ewa Czernowicz, Małgorzata Kubicka, Małgorzata Różalska, Magdalena Walaszczyk, Karolina Wróbel, Szymon Jachimek, Paweł Kukla, Łukasz Ławniczak, Kacper Ruciński, Kuba Śliwiński, Hubert Świątek i Wojciech Tremiszewski.Obecnie kilka panieńskich nazwisk przeszło na matrymonialne. Narodziło się kilkoro Kompaniątek, doszło trochę biżuterii, zmarszczek - ogólnie czas płynie.

Niedługo listopad, wspaniały festiwal ImproFest, więc bierzemy gorącą kąpiel i przykompaniowujemy się do Krakowa. Uda się nam to w prawie pełnym składzie - niestety niektórym wcześniej już zaplanowane sprawy uniemożliwiają pojawienie się fizyczne.

Dzięki AD HOC-owi za koncept i zaproszenie. Impro jest fajne. Kompani życzą wszystkim wszystkiego najlepszego!

Klancyk

Dzień dobry, nazywamy się teatr improwizowany Klancyk. Od  ponad 10 lat zajmujemy się improwizacją teatralną. W naszym wydaniu oznacza to, że tworzymy spektakle, w których za scenariusz służy nam porozumienie i zgoda na wszystko czego nie planowaliśmy, a co wydarza się między nami na scenie. Wszystko co zaskakujące i nieoczekiwane; wszystko co emocjonalne i angażujące; wszystko, co buduje opowieść, postać i relację. Wszystko, co jest energią i więzią. Wszystko, co jest prawdą. Wszystko, co jest głupim żartem. Wszystko, co jest piosenką i tańcem. Wszystko, co jest słowem, a jest scenografią i wszystko, co jest gestem, a jest kostiumem. Każdy spektakl jest niepowtarzalny. Każdy tworzy się gdzieś pomiędzy ośmioma facetami i parą krzeseł.

Najczęściej można nas spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Więcej informacji o nas można znaleźć na stronie klancyk.pl

21.00 "Koncert dla Jednego Widza"

Klub Studio, ul. Budryka 4

Bilet: 2500 zł

Godzinny koncert improwizacji dla jednej osoby. Widz, który zdecyduje się nabyć bilet na ten koncert, spędzi go na wygodnym fotelu, popijając szampana i jedząc winogrona. Koncert ten nie będzie rejestrowany, więc widz, który się na niego zdecyduje, zobaczy niepowtarzalny spektakl. Do mieszczącej tysiąc osób sali w Klubie Studio wpuszczona zostanie tylko ta jedna osoba (szczęśliwy nabywca może zaprosić osobę towarzyszącą). Grupy zaprezentują swoje najbardziej popisowe numery. Koncert życzeń dla… Ciebie? Zapraszamy na ImproFest!

23.11 20.00 “Polsko-Niemiecki ImproTeatr”

Klub Żaczek, al. 3 Maja 5

Bilet: 5 zł

Już w piątek 23 listopada o godz. 20.00 Klub Studencki „Żaczek” odda swoją scenę w szpony improwizacji! Uczestnicy polsko-niemieckiej wymiany studenckiej stworzą całkowicie nieprzewidywalne improwizacje teatralne! Nasi aktorzy zagrają w TRZECH językach: polskim, niemieckim i angielskim, a przebieg przedstawienia będzie zależeć... od Was! To właśnie publiczność zdecyduje, czy studenci staną przed wyzwaniem stworzenia odlotowej komedii, przerażającego horroru, czy romantycznego dramatu. Ta unikalna polsko-niemiecka grupa SPEŁNI WSZELKIE WASZE ŻYCZENIA ! To Wy nadacie ton temu wieczorowi, a nasi aktorzy ubiorą go w improwizacyjny kunszt. Bądźcie z nami!

IMPROFEST KARNET 9-11.11

89zł/99zł (przedsprzedaż do 15.10.2018 79/89 zł)

(Obejmuje ImproFest Piątek, ImproFest Sobota, ImproFest Niedziela, oraz wydarzenia towarzyszące. Nie obejmuje "Koncert dla 1 widza" oraz warsztatów improwizacji).

comments powered by Disqus