Jedne remonty się kończą, drugie zaczynają

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W poniedziałek rozpoczęły się prace na ulicy Lindego, które mają potrwać do końca sierpnia. Niedługo zakończą się za to prace na ulicy Opolskiej i Pallacha.

14 maja rozpoczęła się rozbiórka starych, zniszczonych płyt chodnikowych na ulicy Lindego (Krowodrza). Wkrótce położona zostanie tu nowa niefazowana kostka brukowa. W ramach prac wyremontowanych zostanie 1200 metrów chodnika.

– A to tylko część zmian, które jeszcze przed wakacjami pojawią się na ulicy Lindego na odcinku od ulicy Na Błonie do łuku drogi przed zjazdem na ul. Balicką. Za około trzy miesiące 700-metrowy odcinek jezdni pokryje świeża warstwa asfaltu. Wszystkie prace według planu zakończą się do 31 sierpnia – mówi Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Natomiast na ulicy Opolskiej dobiegają końca rozpoczęte w połowie marca prace brukarskie. Modernizowany jest odcinek pomiędzy ulicą Batalionu Skała AK do zakrętu ze stacją paliw. Od 17 do 19 maja robotnicy będą asfaltować jezdnię.

– Kierowców czekają drobne utrudnienia, ale przemieszczanie się ulicą Opolską będzie możliwe. Wkrótce wzdłuż ulicy będą prowadzone prace  porządkowe nie generujące utrudnień. Wykonawca zakończy prace do 31 maja – informuje Pyclik.

Kończy się także brukowane miejsc postojowych na poboczach przy ulicy J. Pallacha. Kierowcy nie mogą parkować w tym miejscu od dwóch miesięcy. – Wkrótce rozpocznie się asfaltowanie i wszystko wskazuje na to, że do czerwca wykonawca zakończy roboty – mówi przedstawiciel ZIKiT.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Krowodrza
comments powered by Disqus