Jest decyzja ws. Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej

Rozpoczęły się przygotowania do budowy Tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej, które mają stać się częścią trzeciej obwodnicy Krakowa – poinformował prezes spółki Trasa Łagiewnicka.

W przyszłym roku rozpocznie się budowa Trasy Łagiewnickiej, która przez Łagiewniki połączy osiedle Kurdwanów z Ruczajem. Władze spółki złożyły już całościowy wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji. ę wraz z linią tramwajową, poprowadzoną m. in. w tunelach, wybuduje Budimex za ponad 800 milionów złotych.

Prezes spółki: realizujemy uchwałę

– Realizujemy uchwałę kierunkową rady miasta, aby rozpocząć prace nad pozostałymi odcinkami trzeciej obwodnicy, dlatego rozpoczęliśmy przygotowania do powstania Tras Pychowickiej oraz Zwierzynieckiej. Chcemy, aby po wybudowaniu trzech tras odciążyć centrum miasta z ruchu samochodowego – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Mariusz Piątkowski, prezes spółki Trasa Łagiewnicka.

W pierwszym etapie pracownicy spółki mają zorganizować spotkania z mieszkańcami m. in. Pychowic, aby zebrać od nich wnioski oraz postulaty dotyczące przebiegu planowanych dróg. – Chcemy odbyć szerokie konsultacje społeczne i dopiero po nich przystąpimy do kwestii formalno-technicznych, jak np. opracowanie wielowariantowej koncepcji co do formy i przebiegu tras – podkreśla Krzysztof Migdał, członek zarządu spółki.

Trasa w tunelu czy powstanie nowy most na Wiśle?

Migdał dodaje, że jednym z najważniejszych założeń jest, aby zminimalizować oddziaływanie nowych arterii na mieszkańców terenów, przez które mają przebiegać nowe drogi. – Nie przesądzamy w żaden sposób czy Trasa Pychowicka ma np. przebiegać w wariancie tunelowym czy nadziemnym-mostowym – tłumaczy.

Przy projektowaniu Trasy Pychowickiej problemem może okazać się istniejąca jednostka wojskowa oraz jaskinie. – To jest mit, że trasa kolidowałaby z budowanym basenem wojskowym. Sprawdzaliśmy już ten aspekt – wyjaśnia Krzysztof Migdał.

Po zakończeniu etapu konsultacyjnego z krakowianami projektanci przystąpią do opracowania wniosku o wydanie decyzji środowiskowej, ponieważ doczasowe decyzje się przedawniły. – Robimy wszystko tak, aby z chwilą kończenia prac przy budowie Trasy Łagiewnickiej wejść w proces realizacyjny Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej – dodaje Migdał.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec Dębniki Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale