Umowa na budowę północnej obwodnicy Krakowa podpisana

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak zapowiadaliśmy wczoraj, GDDKiA podpisała umowę na budowę północnej obwodnicy Krakowa. 12,5-kilometrowy odcinek drogi pochłonie 1,4 mld złotych. Budowa ma się zakończyć do 2023 roku.

Dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na budowę północnej obwodnicy Krakowa.

– Można powiedzieć, że warto mieć marzenia i nie ulegać złudnym stwierdzeniom, że czegoś się nie da, że nie da się wybudować drogi – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Szef resortu stwierdził, że północna obwodnica „jest wymarzona przez mieszkańców Krakowa i okolicznych rejonów”. – Dotrzymujemy słowa. Pan prezes Jarosław Kaczyński przed kilkoma laty wyraźnie zapewnił, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie do władzy, to drogi, na które Małopolanie czekają, staną się faktem i zostaną wybudowane – dodał Adamczyk.

Przypomniał później, że w sprawie drogi lobbowali samorządowcy oraz politycy, na czele z premier Beatą Szydło czy ówczesnym posłem Andrzejem Dudą. – Wielokrotnie zapewnialiśmy, że Prawo i Sprawiedliwość zrealizuje inwestycję  – powiedział Andrzej Adamczyk.

W wydarzeniu podpisania umowy uczestniczył minister rozwoju Jerzy Kwieciński. Polityk zaznaczył, że „Kraków będzie miał pełen ring”. – Tylko Zielona Góra ma w Polsce pełen ring. Dzięki 12,5 kilometrom drogi zamkniemy obwodnicę wokół Krakowa. Pozwoli to na swobodne przemieszanie się z północy na południe i ze wschodu na zachód – mówił Kwieciński.

Później minister rozwoju dodał, że budowa fragmentu drogi ekspresowej to największa, obecnie, inwestycja w obwodnice polskich miast. – Ta inwestycja, to przykład dobrej współpracy z samorządowcami – podkreślił.

comments powered by Disqus