Jeszcze więcej biurowców przy ul. Czerwone Maki

fot. materiały prasowe

Grupa Buma rozpoczyna budowę kolejnego biurowca w ramach kompleksu DOT Office. Przy ulicy Czerwone Maki, na terenie specjalnej strefy ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny powstanie budynek G o łącznej powierzchni najmu 4200 mkw. Całość ma być gotowa w drugim kwartale 2018 roku.

Budynek G będzie najmniejszym biurowcem w kompleksie DOT Office. Jego powierzchnia najmu to 4200 mkw, z czego parter zostanie zagospodarowany jako przestrzeń handlowo-usługowa. – Obecnie realizowany jest wykop i jego zabezpieczenie. Przygotowujemy się do budowy konstrukcji żelbetowej budynku. Rozpocznie się to najprawdopodobniej za około dwa tygodnie – informuje Aleksandra Garlicka-Jodłowska z Grupy Buma.

Obiekt ma być oddany do użytku w drugim kwartale 2018 roku. Nie jest to jednak koniec planów inwestora. Firma zapowiedziała, że w bezpośrednim sąsiedztwie zamierza wybudować kolejny biurowiec. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 18 tysięcy mkw. Prace budowlane mają wystartować w trzecim kwartale tego roku.t

SEE przyciąga

Krakowska specjalna strefa ekonomiczna składa się z 32 podstref, znajdujących się na terenie 30 gmin. Obejmuje obecnie obszar ponad 866 hektarów. Do końca 2016 roku Krakowski Park Technologiczny wydał 236 zezwoleń, przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne na poziomie 4,5 miliarda złotych. Na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajduje się ponad 23 tysiące miejsc pracy.

Inwestorzy na terenie strefy mogą liczyć na pomoc w postaci zwolnień w podatku dochodowym. Tu dużą rolę ogrywa wielkość firmy. Małe mogą liczyć w naszym województwie na wsparcie na poziomie 55%, średnie 45% a duże – 35%. O pomoc można ubiegać się z tytułu nowoutworzonych miejsc pracy lub poniesionych nakładów inwestycyjnych.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale