Jutro będzie smog. Pierwszy dzień z darmową komunikacją

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

U progu nowego roku smog nie pozwala o sobie zapomnieć. Na podstawie prognoz zanieczyszczenia powietrza w dniu 2 stycznia obowiązywać będą darmowe przejazdy komunikacją miejską. By pojechać bez biletu, trzeba wziąć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu.

Darmowa komunikacja jest wprowadzana po raz pierwszy tej zimy. Po raz pierwszy też jest wprowadzona według nowych zasad: a więc nie na podstawie wskazań z poprzedniego dnia, tylko na podstawie prognoz na kolejny.

Ponieważ więc jutro, 2 stycznia, poziom zanieczyszczenia przekroczy dopuszczalne normy, od północy będzie można jeździć komunikacją miejską na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego.

Usługa obowiązuje na obszarze miasta oraz w tych gminach, do których dojeżdżają autobusy aglomeracyjne krakowskiego MPK.

Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi – maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale