Kalendarz już zapełniony, czyli kolejne plany Ice Kraków

Centrum Kongresowe Ice Kraków fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Ice Kraków nie zwalnia tempa. W minionym roku obiekt odwiedziło 231 tys. gości biorących udział w kongresach czy koncertach. Kalendarz na 2018 rok jest już zapełniony – w nadchodzących miesiącach w Centrum Kongresowym odbędzie się 59 wydarzeń kulturalnych, 42 konferencje i dziewięć imprez komercyjnych.

Działo się i dziać się będzie. Nie tylko przez najbliższe 12 miesięcy, ale i znacznie później. Kalendarz Ice Kraków na 2018 rok jest już zapełniony, ale plany organizacji poszczególnych wydarzeń sięgają znacznie dalej. Nawet do 2026 – na ten rok pojawiła się rezerwacja kongresu.

Pozostańmy jeszcze chwilę przy minionych dwunastu miesiącach. W 179 wydarzeniach organizowanych w Centrum Kongresowym udział wzięło 231 tys. osób. Jednym z najważniejszych była 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO.

– Sesja była ważnym przedsięwzięciem. Co więcej, względem organizacji i miejsca oczekiwania były naprawdę wygórowane. Sprostaliśmy temu wyzwaniu i zyskaliśmy sporo dobrych rekomendacji ze świata. Dzięki temu w naszym mieście w 2019 roku odbędzie się 15. Kongres Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego. Taką decyzję podjęto podczas ostatniego spotkania w Gyeongju w Korei Południowej – mówi Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa.

Tym razem miejsce drugie

2018 rok też zaczął się dobrze dla Centrum Kongresowego. 24 stycznia w Ljulbjanie rozstrzygnięto konkurs Meetings Star Award. Przypomnijmy, że obiekt dwukrotnie – bo w 2016 i 2017 roku zdobył pierwsze miejsce, jeśli chodzi o najlepsze centrum kongresowe Nowej Europy. Tym razem musiał ustąpić miejsca Austria Center Vienna. Przegrał naprawdę niewielką różnicą 0,01 punktu – zwycięzca otrzymał 4,91 w pięciostopniowej skali, a Ice Kraków 4,90.

Trzeba patrzeć w przyszłość

– Kalendarz Ice Kraków jest wypełniony cztery lata do przodu. Odkąd Centrum Kongresowe pojawiło się w naszym mieście kilka lat temu, wpływa na promocję i lokację marki Kraków. Z badań Polskiej Organizacji Turystycznej wiemy, że stolica Małopolski jest najbardziej rozpoznawalnym polskim miastem na świecie. Dzięki temu, że marka „Kraków” jest ulokowana w nazwie obiektu, we wszystkich mediach w 2017 roku nazwa ta pojawiła się we wszystkich mediach było to blisko 50 tys. razy – informuje Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Żeby międzynarodowe kongresy i imprezy biznesowe odbywały się właśnie tutaj, KBF musi współpracować z „całym ekosystemem Krakowa”.

– Naszym zadaniem jest współpraca z takimi podmiotami jak firmy DMC czy Kraków Convention Bureau. Dzięki temu udaje nam się pozyskiwać takie wydarzenia. Kilka lat temu w Krakowskim Biurze Festiwalowym powstałą inicjatywa, którą nazywamy Kraków Network. Zrzesza wokół siebie takie instytucje które sprzyjają ściąganiu kongresów do stolicy Małopolski – wyjaśnia Helbin.

Jak na razie, w kalendarzu Ice Kraków widnieje 59 wydarzeń kulturalnych, 42 konferencje oraz dziewięć imprez o charakterze komercyjnym. Na liście widnieje m.in. czerwcowy Kongres Sieci Miast Kreatywnych UNESCO – w tym celu Kraków połączy siły z Katowicami. Pierwsze dni wydarzenia odbędą się u nas, kolejne natomiast na Śląsku.

W programie znalazł się również Cracow Fashion Week, Europejski Kongres Samorządów czy konferencja ojca Adama Szostaka. Pod koniec listopada odbędzie się Open Eyes Economy Summit.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale