Kierowca zablokował wyjazd karetce

fot. facebook.com/KrakowskiePogotowieRatunkowe

Nieprawidłowe parkowanie może mieć daleko idące konsekwencje. Wczoraj na jednym z osiedli kierowca lexusa zablokował karetkę, która przyjechała do pacjenta.

„Nie chcielibyście być pacjentem tej karetki” – pisze Krakowskie Pogotowie Ratunkowe na Facebooku. – Wczoraj wieczorem, na jednym z krakowskich osiedli, nasz ambulans został zablokowany przez nieprawidłowo zaparkowany samochód.

Karetka stała pod blokiem, ratownicy udzielali pomocy pacjentowi w jego mieszkaniu. W tym czasie kierowca lexusa nie tylko zaparkował samochód w niedozwolonym miejscu, ale też zrobił to w taki sposób, że całkowicie zablokował karetce możliwość wyjazdu z pacjentem.

– Mimo działań policji, nie było możliwości odnalezienia właściciela. Na szczęście kierowca, najprawdopodobniej zaalarmowany sygnałami ambulansu, przyszedł do swojego samochodu – pisze pogotowie.

Ratownicy apelują do kierowców, by w większym stopniu zwracali uwagę na to, w jakich miejscach parkują. – Nieprawidłowe parkowanie to nie tylko łamanie przepisów i brak kultury, to może być również zagrożenie dla zdrowia i życia – podkreślają.

comments powered by Disqus