Kluczowy zawodnik zostanie z Wisłą do 2021 roku

fot. Maciej Kozina

Jeden z najważniejszych piłkarzy Białej Gwiazdy przedłużył kontrakt, który będzie obowiązywał do 2021 roku (z opcją przedłużenia o 12 miesięcy). Obrońca Maciej Sadlok gra pod Wawelem od 2014 roku, kiedy razem z Michałem Buchalikiem i Maciejem Jankowskim przyszedł z Ruchu Chorzów.

– Wisła Kraków porozumiała się w sprawie nowego kontraktu z Maciejem Sadlokiem. Umowa związała „Sado” z Klubem do czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy! Obecny kontrakt naszego lewego obrońcy obowiązywał do końca czerwca 2018 roku – czytamy na oficjalnej stronie krakowskiego klubu.

O tym, że Sadlok jest kluczowym zawodnikiem świadczą liczby. Do tej pory rozegrał w barwach Wisły Kraków 105 meczy, strzelił trzy bramki. W tym sezonie zaliczył również trzy asysty i jest mocnym punktem w obronie Białej Gwiazdy. Wczoraj pojawiły się informacje, że piłkarzem interesuje się Jagiellonia Białystok.

Walczy o MŚ w Rosji

Kibice, nie tylko Wisły, domagali się od selekcjonera kadry powołania dla Macieja Sadloka. Adam Nawałka jednak nie zdecydował się na ten krok w ostatnim czasie. Po ligowych meczach piłkarz często rozmawia z Bogdanem Zającem, asystentem trenera.

– Od początku rundy czuję się mocny, to efekt regularnych występów w lidze. Wiem, że jeśli gram, o formę bać się nie muszę. Poza tym najważniejsze, że dopisuje zdrowie. O kadrze myślę, ale to nie ja podejmuję decyzję. Cały czas walczę o MŚ w Rosji – powiedział kilka tygodni temu obrońca.

Niedługo kibice powinni doczekać się kolejnej informacji o przedłużeniu umowy. Trwają bowiem rozmowy z Patrykiem Małeckim, któremu również kończy się kontrakt w czerwcu 2018 roku.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale