Kobiety jeżdżą lepiej niż mężczyźni?

archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKrakow.pl

Policjanci opublikowali statystyki pokazujące jak kobiety w Małopolsce prowadzą samochód. Okazuje się, że płeć piękna lepiej radzi sobie za kółkiem niż mężczyźni – powoduje mniej wypadków i rzadziej prowadzi po alkoholu.

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet policjanci z drogówki opublikowali krótką statystykę, pokazującą, jak panie w Małopolsce zachowują się za kółkiem.

Okazuje się, że w 2017 roku kobiety w województwie małopolskim spowodowały znacznie mniej wypadków niż mężczyźni – z 3078, tylko do 177 doszło z winy pań. Za pozostałe 2246 odpowiedzialni byli panowie. Z danych tych wynika również, że w ubiegłym roku z winy kobiet na drodze śmierć poniosło 16 osób, podczas gdy 104 osoby zginęło, kiedy za kierownicą siedział mężczyzna.

Piłeś? Nie jedź.

Płeć piękna znacznie rzadziej prowadzi pojazdy pod wpływem alkoholu. Statystyki pokazują,  że w zeszłym roku panie na podwójnym gazie spowodowały 14 wypadków - bez ofiar śmiertelnych, zaś panowie aż 130, w których 13 osób poniosło śmierć. – Często zarzuca się kobietom, że nie przestrzegają zasad ruchu drogowego, jednak badania pokazują, że to panowie popełniają więcej wykroczeń - jeżdżą znacznie szybciej oraz częściej nie ustępują pierwszeństwa zwłaszcza na przejściu dla pieszych. Można zatem powiedzieć, że kobiety jeżdżą wolniej i bezpieczniej, powodują mniej wypadków i rzadziej wsiadają za kierownicę po alkoholu – podaje krakowska drogówka, która 8 marca organizuje akcję profilaktyczną „Bezpieczna Kobieta w ruchu drogowym”.– Policjanci ruchu drogowego kontrolując kobiety prowadzące pojazd, będą edukować je w kwestii prawidłowych zachowań na drodze. Ponadto w tym dniu płeć piękna, otrzyma od policji upominki - informują policjanci.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale