"Kocham Zakopane" nie tylko w Walentynki

fot. ZCK

Walentynowy koncert w rytm włoskich i hiszpańskich przebojów? Do tego trochę góralskiej muzyki i tańca. Już 12 lutego w stolicy polskich Tatr odbędzie się koncert „Kocham Zakopane”. Nie tylko dla zakochanych.

Chociaż Walentynki dopiero 14 lutego, już w najbliższą niedzielę będzie okazja do świętowania. Na placu Niepodległości w stolicy polskich Tatr odbędzie się koncert „Kocham Zakopane”. Od godziny 13.00 do 16.00 publiczność będzie mogła posłuchać włoskich i hiszpańskich przebojów. Nie zabraknie oczywiście rodzimej muzyki, ponieważ usłyszymy na żywo dobrze znany wszystkim zespół Krywań, a swoją twórczość zaprezentuje Zespół Góralski im. Klimka Bachledy z Zakopanego.

Pierwszy z wymienionych gra muzykę inspirowaną folklorem podhalańskim i słowackim. W swoim dorobku ma sześć albumów czy udział w spektaklu Krystyny Jandy „Na Szkle Malowane”. Zespół Góralski im. Klimka Bachledy z Zakopanego, działający przy Związku Podhalan od 1952 roku, oprócz muzyki, tańca czy śpiewu z regionu Podhala prezentuje obrzędy, grę na starych instrumentach, poezję, sztukę, przedstawienia teatralne czy pierwszą góralską operę „Jadwisia spod Regli".

– Z dużą akceptacją publiczności udało nam się zrealizować wspólnie z Telewizją Polską imprezę sylwestrową. Koncert walentynkowy oparliśmy na tym samym modelu programowym, czyli tym, co pozwala ludziom dobrze bawić się w plenerze. Ze względu na to, że jesteśmy w Zakopanem dobrze, aby - obok muzyki popularnej - pojawiła się też góralska. Ważne jest nawiązanie do korzeni i pokazanie, z czego słynie Podhale – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury.

Podhalańskie „Mambo Italiano”

Tym razem gościem specjalnym będzie Stefano Terrazzino wraz z zespołem. To właśnie on zaprezentuje wspomniane już włoskie i hiszpańskie przeboje. Publiczność usłyszy najbardziej znane piosenki, takie jak Volare, Azzuro czy Mambo Italiano. Co więcej, artysta dla zgromadzonej publiczności przygotował również specjalne taneczno-muzyczne animacje z widzami.

Tańca nie mogło zabraknąć tym bardziej, że razem z Terrazzino do Zakopanego przybędzie również Paulina Biernat, jego taneczna partnerka. Para zaprezentuje niezwykłe pokazy.

– Program przygotowaliśmy pod kątem osób przybywających do naszego miasta ze względu na ferie zimowe. Mamy nadzieję, że podczas wydarzenia może dojść do ciekawych muzycznych połączeń – przyznaje Beata Majcher. – Na pewno będzie to koncert energetyczny! – dodaje.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym koncertu "Kocham Zakopane".

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale