Kolejna edycja akcji „Ciacho za ciacho”

Klasztor Dominikanów fot. Bernard Proszyk/Wikipedia

Za dwa tygodnie w niedzielę odbędzie się kolejna edycja „Ciacho za ciacho” organizowana w krużgankach klasztoru ojców Dominikanów.

Akcja „Ciacho za ciacho” jest organizowana przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą w ramach Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”. Jak wyjaśnia Alicja Urban wydarzenie odbywa się dwa razy w roku, przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą.

– Dochód z tej edycji, której hasło brzmi „Daj szansę!”, zostanie w całości przekazany na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy "Przystań" w Rzepienniku Biskupim i będzie wykorzystany na zakup samochodu osobowego oraz busa umożliwiającego dojazd do ośrodka wszystkim jego podopiecznym, również tym, którzy jeżdżą na wózkach – informuje przedstawicielka grupy „Szpunt”.

Podczas akcji „Ciacho za Ciacho” krużganki dominikańskie tradycyjnie będą witać gości zapachem ciast. Oprócz domowych wypieków będzie można również spróbować tych od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych. Na kiermaszu nie zabraknie stosów przeróżnych książek, ręcznie wykonanych ozdób, a także kawiarenki serwującej m.in.: ciepłe napoje, gofry czy tosty.

comments powered by Disqus