Kolejny cios w narkotykowe podziemie [ZDJĘCIA]

Narkotyki fot. KWP Kraków

 

Amfetamina, marihuana i magiczne grzybki. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową notują kolejny sukces na koncie.

W wyniku przeprowadzonej w Krakowie i na terenie powiatu krakowskiego akcji, mundurowi zatrzymali trzyosobową grupę parającą się nie tylko handlem, ale i produkcją środków odurzających.

Trzydziestolatkowie zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy samochodem przewozili 150 gramów grzybów halucynogennych. Dodatkowo, jeden z zatrzymanych prowadził samochód pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

Ćwierć kilo amfetaminy, niemal kilo marihuany

Policjanci przeszukali mieszkania zatrzymanych, w których znaleźli pokaźny arsenał narkotyków. – W domu
jednego z nich, w  podkrakowskiej gminie, kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ponad 680 g suszu marihuany oraz przeszło 250 g amfetaminy, a także dwa krzewy konopi indyjskich, które mężczyzna uprawiał w doniczkach – mówi Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

To nie jedyne znaleziska kryminalnych. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zarekwirowali wagę elektroniczną oraz przyrządy służące do wytwarzania środków odurzających, zaś w krakowskich mieszkaniach
dwóch pozostałych zatrzymanych policjanci zabezpieczyli niemal 100 gramów gotowego suszu marihuany.

Wszyscy podejrzani odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających
, a mieszkańcowi powiatu krakowskiego śledczy przedstawili dodatkowo zarzut uprawy krzewów konopi innych niż włókniste oraz posiadania przyrządów służących do wytwarzania środków odurzających.

Na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta zastosowała wobec  podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.
comments powered by Disqus