Kolejny czołowy gracz I ligi zagra w Cracovii. Niesamowite liczby

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

25-letni Damian Kądzior z Wigier Suwałki podpisze czteroletni kontrakt z Cracovią. Od parafowania umowy ze 111-letnim klubem dzielą go już tylko pozytywne wyniki testów medycznych. Pasy przedłużyły również wypożyczenie Antona Karaczankowa do Beroje Stara Zagora.

Strzela i asystuje

Pasy wyciągają perełki z zaplecza ekstraklasy. Niedawno klub poinformował o trzyletniej umowie z Finem Petteri Forsellem z Miedzi Legnica. Kolejnym przedstawicielem Nice I ligi w ekipie Pasów będzie Damian Kądzior.

Kądzior jest wychowankiem Jagiellonii Białystok, w której barwach zaliczył trzy mecze w ekstraklasie. Ostatnie półtora roku spędził w pierwszoligowych Wigrach Suwałki i był jednym z wyróżniający się zawodników na tym poziomie. We wszystkich rozgrywkach skrzydłowy zdobył 16 bramek i zaliczył aż 17 asyst.

Kądzior pojawi się na badaniach medycznych 19 czerwca, gdy wróci z urlopu. – Przyglądaliśmy się Damianowi od dłuższego czasu. Szukaliśmy skrzydłowego z jego parametrami, czyli zawodnika szybkiego i dynamicznego, z dużą liczbą asyst. Z pewnością Damian będzie się chciał pokazać w rozgrywkach ekstraklasowych. Myślę, że jest to dobry transfer z naszej strony – komentuje trener Cracovii Jacek Zieliński.

Bułgar zostaje w ojczyźnie

Kądzior będzie trzecim letnim wzmocnieniem klubu z ulicy Kałuży. Wcześniej umowy podpisali wspomniany wyżej Fin Forsell i obrońca Ruchu Chorzów, Michał Helik. Przez najbliższy rok w ekstraklasie nie będzie z kolei grał Bułgar Anton Karaczanakow. Klub przedłużył jego wypożyczenie do Beroje Stara Zagora, gdzie występował już w rundzie wiosennej. W swojej ojczyźnie skrzydłowy strzelił cztery gole i miał tyle samo asyst.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale