„Kolorowy wiatr” i „Mam tę moc”. Magiczny wieczór z muzyką filmową

Gala Muzyki Filmowej: Animacje w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej 2016 fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Sobotnia Gala Muzyki Filmowej: Animacje przeniosła publiczność do bajkowego świata. Była to okazja, aby usłyszeć niezwykle aranżacje utworów znanych z filmów animowanych. Nie mogło zabraknąć piosenki „Kolorowy wiatr” w wykonaniu Edyty Górniak oraz „Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu”.

Sobotnie widowisko w Tauron Arenie Kraków pokazało, że filmy animowane znajdują fanów niezależnie od wieku. Prezentowane utwory oklaskiwali nie tylko najmłodsi widzowie, ale również ci trochę starsi.

- Na Festiwalu Muzyki Filmowej zbudowaliśmy publiczność. To jego największy skarb – przekonywał podczas ostatniej konferencji Robert Piaskowski, Dyrektor Artystyczny FMF. – Oczywiście zdarzały się również krytyczne głosy, ale są one dla nas wskazówką, co warto pokazać w Krakowie. Cieszy mnie, że nasze miasto stało się miejscem celebrowania muzyki filmowej, ponieważ każdego roku przyciąga znakomitych kompozytorów.

Podróż przez muzykę filmową

Ten wieczór „przyciągnął” Johna Powella, Harry’ego Gregson-Williamsa, Heitora Pereirę i Diego Navarro. Dzięki temu publiczność mogła wysłuchać na żywo utworów z najbardziej znanych filmów animowanych. Suity z filmów takich jak „Epoka lodowcowa 2: Odwilż”, „Artur ratuje gwiazdkę”, „Sindbad: Legenda siedmiu mórz” czy utwór „Once Upon a December” z filmu „Anastazja” zaczarowały publiczność. Nie zabrakło również utworu „Mam tę moc” z „Krainy Lodu”.

„Barwy, które kolorowy niesie wiatr...”

Gościem specjalnym wydarzenia była Edyta Górniak, która na zakończenie pierwszej części koncertu wykonała utwór „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas”. – Jestem ogromnie szczęśliwa, że mogę być częścią tej uczty muzycznej – powiedziała do publiczności. – To wielki zaszczyt, że będę mogła zaśpiewać tak piękny utwór w oryginalnej aranżacji.

Wieczór zwycięzców

Podczas koncertu przyznano również nagrodę Ambasadora FMF. Laureatem może zostać osoba lub instytucja pozwalająca festiwalowi umożliwiać nowe kontakty i zbliżać do globalnego świata muzyki i filmu. Taką osobą okazał się prof. Daniel Carlin z Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

- Przyjeżdżamy tutaj po raz czwarty, aby zachęcać i uczyć młodych ludzi wejścia do branży – przyznaje prof. Carlin. – Tak naprawdę nagrodę odbieram w imieniu całej profesji nauczycielskiej, czasami z dziedziny nauczania specjalnego. Ludzi, którzy na co dzień wspomagają, inspirują i dają nadzieję dzieciom.

Po raz czwarty przyznano statuetkę Young Talent Award. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Carlina zdecydowało, że pierwszą nagrodę otrzyma Joep Sprock z Holandii. Drugie miejsce zajął Bartosch MacCarthy, a trzecie Kristjan Bergey.

News will be here