Komisja zawnioskowała o zabranie pieniędzy Łukaszowi Wantuchowi

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Radni z komisji praworządności przegłosowali wniosek o odebranie pieniędzy przeznaczonych na program pilotażowy „System Pomocy 112” autorstwa Łukasza Wantucha i przeznaczenie ich na realizowany od 2015 roku rozwój miejskiego monitoringu.

Wraz z uchwaleniem budżetu Krakowa na rok 2019 w jego zapisach pojawiło się zadanie dotyczące realizacji pilotażowego programu „System Pomocy 112”. Na pomysł zainstalowania 3,5 tys. kamer i guzików, które je uruchamiają, miało pójść ok. 3 mln złotych. W tym samym czasie w rubryce dotyczącej miejskiego monitoringu widniała kwota w wysokości zaledwie 300 tys. złotych za kilkanaście nowych kamer wraz z infrastrukturą.

Od dłuższego czasu wiadome było, iż pomysł radnego nie ma szansy na realizację, choć on sam mocno wierzył w to, że mimo oporu urzędników i nieprzychylnych opinii kolegów z rady miasta, uda się doprowadzić do przetargu i instalacji urządzeń.

Tymczasem przewodniczący komisji praworządności Krzysztof Sułowski poddał pod głosowanie wniosek dotyczący przeniesienia środków na rozwój monitoringu według planu Centrum Zarządzania Kryzysowego. – Ten program jest racjonalnie rozwijany, dlatego wnioskuję o przeniesienie środków z budżetu przeznaczonego na „System Pomocy 112” – powiedział radny.

Za takim rozwiązaniem zagłosowało sześciu członków komisji, nikt się nie sprzeciwił, trzy osoby wstrzymały się od głosu.

comments powered by Disqus