Koszmarna kontuzja bramkarza Hutnika. Klub szuka nowego piłkarza

Dawid Smug został piłkarzem Hutnika na początku sierpnia. Na zdjęciu z prezesem Arturem Trębaczem fot. Hutnik
– Dawid Smug ma złamaną szczękę w dwóch miejscach i najprawdopodobniej czeka go zabieg. Szukamy nowego bramkarza, bo w poniedziałek gramy kolejny ważny mecz – mówi Artur Trębacz, prezes Hutnika.
W środę beniaminek z Nowej Huty mierzył się na swoim stadionie z Górnikiem Polkowice. Z liderem przegrał wyraźnie (0:3), ale w klubie martwią się przede wszystkim o zdrowie Dawida Smuga, 27-letniego bramkarza, który był podporą drużyny prowadzonej najpierw przez Leszka Janiczaka, a teraz Szymona Szydełkę. Smug w tym sezonie już nie zagra, a odniesiona w końcówce pierwszej połowy kontuzja – wybite zęby i szczęka złamana w dwóch miejscach – po zderzeniu ze strzelcem pierwszego gola dla gości najprawdopodobniej zakończy się operacją.

Koszmarny widok

Pechowa okazała się 40. minuta. Ernest Terpiłowski wyszedł do prostopadłego podania, oddał strzał i próbował przeskoczyć Smuga, który wyszedł z bramki. W czasie meczów takie sytuacje to norma. Tym razem nie skończyło się jednak dobrze... Piłka wpadła do bramki, a 20-letni pomocnik niechcący trafił kolanem w głowę bramkarza. Na początku wyglądało to no standardowe zderzenie, ale szybko zrobiło się poważnie. Smug wstał i po takim ciosie postanowił kontynuować grę do końca pierwszej połowy.

Nowy bramkarz na już

– Najważniejsze jest zdrowie Dawida, ale szukamy awaryjnie nowego bramkarza. Musimy działać szybko, bo w poniedziałek czeka nas kolejne spotkanie – zapowiada prezes Artur Trębacz.

W drugiej połowie Smuga zastąpił debiutant Adam Dul, który pierwszego występu w II lidze nie będzie dobrze wspominał. Po jego błędzie Górnik Polkowice zdobył bramkę na 2:0. Ostatni w tabeli Hutnik potrzebuje doświadczonego bramkarza, podpory.

– Biednemu wiatr w oczy – kręci głową Trębacz. – Dawid ratował wiele sytuacji, był pewnym punktem. Znów musimy się przegrupować – kończy prezes Hutnika.

W poniedziałek o godzinie 15 nowohucianie podejmą Pogoń Siedlce. Garbarnia w tej samej lidze dzień wcześniej zagra w Suwałkach z Wigrami (początek o godzinie 13).