Kraków Airport prezentuje kolejne połączenie. Kierunek północny

fot. materiały prasowe

Już w przyszłym roku Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią połączenie na trasie Kraków – Sztokholm. Pasażerowie wylatujące z Kraków Airport docelowo trafią na Port lotniczy Sztokholm-Arlanda położony 42 km od stolicy Szwecji. Decyzja o nawiązaniu współpracy nie dziwi, ponieważ jak pokazują dane, Skandynawia jest dla pasażerów atrakcyjnym kierunkiem. Tylko w ubiegłym roku z lotów do Szwecji skorzystało 119 tysięcy osób.

Połączenie zostanie uruchomione 26 marca i będzie odbywało się dwa razy w tygodniu. Samolot Boeing 737 będzie obsługiwał połączenie w czwartki i niedziele. Odległość jaka dzieli szwedzki port lotniczy od miasta pasażerowie mogą pokonywać pociągiem pośpiesznym Arlanda Express. Odległość od portu lotniczego do Sztokholmu pokonuje w około 20 minut. Połączenie Kraków – Kopenhaga, które również obsługuje SAS, zostało utrzymane na sezon zimowy.

– Cieszymy się z nowego połączenia do Sztokholmu, tym razem oferowanego przez tradycyjnego przewoźnika, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS. To potwierdzenie popularności kierunków skandynawskich Jest to świetne uzupełnienie oferty przewoźników nikskokosztowych na loty do stolicy Szwecji – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Nie tylko Skandynawia

Oprócz połączenia, które od przyszłego roku zaoferuje SAS z Krakowa do Sztokholu, można polecieć dzięki dwóm przewoźnikom niskokosztowym: Norwegian i Ryanair, które lądują kolejno w Arlandzie i na lotnisku w Skavsta.

To już siódme nowe połączenie ogłoszone przez przewoźników na sezon letni 2017 z krakowskiego lotniska. W przyszłym roku z portu w Balicach będzie można dotrzeć do portów: Wenecja-Treviso, Pescara, Porto, Chania, Lourdes (Ryanair) i Düsseldorf (Eurowings)

 

comments powered by Disqus