Kraków bawił się w trzech miejscach

fot. Dawid Kaczor

Krakowianie chętnie skorzystali z zaproszenia na miejskiego Sylwestra organizowanego w zupełnie nowej formule. Tym razem scenę ustawiono nie tylko na Rynku Głównym, ale również w Podgórzu i w Nowej Hucie.

Imprezę muzyczną na Rynku Głównym poprzedził spektakl „Peregrinus” w wykonaniu Teatru KTO. Z myślą o czworonogach miasto zrezygnowało w tym roku z pokazu fajerwerków, postawiło za to na iluminacje. Scena ustawiona na wprost wylotu ulicy Szewskiej i całe Sukiennice wypełniały się wszystkimi kolorami.

Muzyczne emocje zapewniła najpierw Charlie, która swoim setem przez godzinę rozgrzewała publiczność, a następnie formacja XXANAXX. Zespół, w czteroosobowym składzie, zaprezentował utwory z obu autorskich albumów. Uczestników było mniej niż podczas Sylwestrów współorganizowanych przez telewizje, ale i tak Rynek wypełnił się tłumem imprezowiczów. Jak oceniają organizatorzy, pod Sceną Główną bawiło się 20 tysięcy osób.

Prywatka w Podgórzu

O ile wypełniony ludźmi Rynek Główny może w tym dniu nikogo nie zaskakiwać, o tyle dla Podgórza i Nowej Huty to była zupełnie wyjątkowa noc. Na rynku Podgórskim udało się osiągnąć trudną sztukę: doskonale bawili się zarówno młodzi, jak i starsi. Na parkiecie w namiocie ustawionym na odnowionym rynku tańczyli do najnowszych przebojów i do tych sprzed kilkudziesięciu lat. Pierwsze serwował im Michał Wasilewski (DJ Vasil), a drugie – Waldemar Domański dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki. Wszystko zgodnie z założeniem, że ma to być swego rodzaju prywatka – impreza bardziej kameralna, bliższa mieszkańcom, adresowana do wszystkich, również tych którzy nie odnajdywali się wcześniej na tłocznych imprezach w centrum.

Nowa Huta zaczęła wcześniej

Najwcześniej, bo nieco po 21.00 rozpoczęła się muzyczna impreza w Nowej Hucie. Mieszkańcy tej części miasta po raz pierwszy od wielu lat nie musieli jechać na imprezę plenerową do centrum Krakowa. Wielu skorzystało z tej możliwości – podobnie jak w Podgórzu, wśród uczestników można było zobaczyć osoby w bardzo różnym wieku.

Scena była ustawiona przy ul. Obrońców Krzyża, obok Teatru Ludowego. Zabawę rozpoczął coverowy zespół ViniBand, był też DJ i wodzirej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Podgórze Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale