Kraków doczekał się filmowego muralu

Filmowy mural na terenie Centrum Filmowego Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na terenie Centrum Filmowego Kraków odsłonięto filmowy mural i ceramiczną mapę Zabłocia.

Od poniedziałku na ścianie jednego z budynków Centrum Filmowego Kraków można oglądać filmowy mural. Powstał w ramach konkursu ogłoszonego przez CFK i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Jak powiedział Piotr Zdybał, kurator projektu i członek jury, temat pozostawiał wiele możliwości interpretacyjnych.

– Twórca musiał odnieść się do historii kina. Wpłynęło sporo ciekawych zgłoszeń, a jury wybrało jednogłośnie projekt Mikołaja Czyżowskiego, studenta krakowskiej ASP – przyznał.

Jury uzasadniło swój wybór tym, że projekt „nie poddał się istniejącym podziałom architektonicznym budynku i zmienił jego surową elewację w wizualną narrację pełną odniesień do historii kina”.

„Czas na upiększanie Zabłocia”

Kolejną ozdobą przy ul. Lipowej 7 stała się również mozaika Fundacji Czas Wolny. Pod koniec lipca mieszkańcy Zabłocia i okolic pomalowali 80 płytek ceramicznych ręcznie wykonanych w pracowni Ani Muradyan przy ul. Kijowskiej.

Na mozaice zaznaczono najważniejsze ulice Zabłocia i miejsca ważne historycznie – m.in. Stację Wisła, Miraculum czy Fabrykę Schindlera. Przemysłową mapę można podziwiać na ogrodzeniu Centrum Filmowego Kraków.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale