Kraków doczekał się filmowego muralu

Filmowy mural na terenie Centrum Filmowego Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na terenie Centrum Filmowego Kraków odsłonięto filmowy mural i ceramiczną mapę Zabłocia.

Od poniedziałku na ścianie jednego z budynków Centrum Filmowego Kraków można oglądać filmowy mural. Powstał w ramach konkursu ogłoszonego przez CFK i Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Jak powiedział Piotr Zdybał, kurator projektu i członek jury, temat pozostawiał wiele możliwości interpretacyjnych.

– Twórca musiał odnieść się do historii kina. Wpłynęło sporo ciekawych zgłoszeń, a jury wybrało jednogłośnie projekt Mikołaja Czyżowskiego, studenta krakowskiej ASP – przyznał.

Jury uzasadniło swój wybór tym, że projekt „nie poddał się istniejącym podziałom architektonicznym budynku i zmienił jego surową elewację w wizualną narrację pełną odniesień do historii kina”.

„Czas na upiększanie Zabłocia”

Kolejną ozdobą przy ul. Lipowej 7 stała się również mozaika Fundacji Czas Wolny. Pod koniec lipca mieszkańcy Zabłocia i okolic pomalowali 80 płytek ceramicznych ręcznie wykonanych w pracowni Ani Muradyan przy ul. Kijowskiej.

Na mozaice zaznaczono najważniejsze ulice Zabłocia i miejsca ważne historycznie – m.in. Stację Wisła, Miraculum czy Fabrykę Schindlera. Przemysłową mapę można podziwiać na ogrodzeniu Centrum Filmowego Kraków.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcejŻycie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale