Kraków Łobzów – dwa perony zamiast trzech

Przystanek Kraków Łobzów przed rozpoczęciem prac fot. Sebastian Dudek

Przebudowa linii kolejowej E30 obejmuje już praktycznie cały krakowski odcinek. Choć – po głośnej interwencji prezydenta – nie zostały wprowadzone wszystkie planowane ograniczenia dla kierowców i pieszych, prace trwają także w Krowodrzy. Jakie zmiany czekają pasażerów korzystających z przystanku Kraków Łobzów?

Przystanek ten był już częściowo modernizowany przy okazji remontu linii prowadzącej do Balic. Zasługiwał na to, bo stan peronów i komfort korzystania z nich był już tragiczny. Teraz jednak czeka go gruntowna przebudowa.

Będzie czytelniej

Zmieniony zostanie cały układ torów i peronów. Tych ostatnich będzie już nie trzy, a dwa. Dotychczasowy peron drugi, a więc środkowy, zostanie rozebrany. Rozbudowane zostaną za to dwa pozostałe. Obecnie mają one po jednej krawędzi, a teraz będą miały po dwie. – Rozbudowa peronów polegać będzie na dobudowaniu krawędzi peronowych od strony przewidzianego do rozbiórki peronu nr 2 – tłumaczy Dorota Szalacha z biura prasowego spółki PKP PLK.

Efekt końcowy będzie taki, że na przystanku do dyspozycji podróżnych zostaną dwa perony dwukrawędziowe – jeden na linii do Balic i jeden na linii E30 do Katowic.

Wiadukty od nowa

To nie będzie jedyna zmiana na terenie Krowodrzy. Wiadukty kolejowe nad ulicą Wrocławską i Kamienną przejdą remont, a te nad ulicą Prądnicką i na przedłużeniu ulicy Racławickiej zostaną całkowicie przebudowane.

Dobrą wiadomością dla kierowców jest przebudowa wiaduktu nad ulicą Łokietka. Zostanie on na tyle poszerzony, by możliwa była rezygnacja z ruchu wahadłowego. To jednak wiąże się z dużymi utrudnieniami przez cały okres trwania prac. Zgodnie z pierwotnymi założeniami przejazd przez Łokietka miał być już zamknięty, ale po niedawnym paraliżu na drogach w tych planach wprowadzono zmiany. – Przejazd pod wiaduktem przy ul. Łokietka zostanie przez PKP zamknięty dopiero po całkowitym udrożnieniu przejazdu na ul. Wrocławskiej – zapowiedział przed tygodniem prezydent Jacek Majchrowski.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale