Kraków otrzymał milion złotych za igrzyska olimpijskie

fot. LoveKraków.pl

Decyzją Sądu Apelacyjnego w Warszawie, Kraków otrzyma od Skarbu Państwa 963 457 złotych z odsetkami i kosztami postępowania. Pieniądze to efekt drugiej transzy dotacji, którą nasza gmina miała otrzymać od resortu sportu i turystyki na organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku.

23 maja Sąd Apelacyjny w Warszawie uwzględnił apelację Gminy Miejskiej Kraków i zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 2015. Tą decyzją zasadzono na rzecz Gminy od Skarbu Państwa kwotę 963 457 zł z odsetkami oraz kosztami postępowania.

Chociaż środki zostały rozliczone w Ministerstwie Sportu i Turystyki to resort wstrzymał wypłatę pieniędzy. Teraz prawomocny wyrok sądu przyznał rację gminie Kraków. Od wyroku może zostać złożony przez Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa nadzwyczajny środek odwoławczy skarga kasacyjna.

Gmina Kraków nadal prowadzi czynności procesowe przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie zmierzające do uchylenia decyzji MSiT, w oparciu o którą miasto zwróciło pełną I transzę dotacji udzielonych przez MSiT na organizację ZIO Kraków 2022.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale