Kraków podzielony na pół. Zawieszony ruch tramwajowy

Ulica Grzegórzecka fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dojazd tramwajem z Nowej Huty do centrum Krakowa jest praktycznie niemożliwy. Zamknięte pozostają dwa najważniejsze szlaki komunikacyjne: ulica Grzegórzecka oraz skrzyżowanie pod Dworcem Głównym.

Od soboty 15 lipca na ulicy Grzegórzeckiej będzie wstrzymany ruch tramwajowy. Nowa siatka połączeń komunikacji miejskiej ma obowiązywać do końca września.

Jaki jest powód zamknięcia ulicy Grzegórzeckiej? Tego dnia rozpoczyna się remont linii kolejowej między Krakowem Głównym Towarowym, a Rudzicami. Robotnicy wezmą się za przebudowę wiaduktu nad ulicą Grzegórzecką.

Zamknięcie wiaduktu wiąże się z poważnymi utrudnieniami dla pasażerów transportu publicznego. Np. linia nr 1 jadąca ze Wzgórz Krzesławickich nie dojedzie na Salwator, a jedynie na pętle przy Cmentarzu Rakowickim. Poruszanie się tramwajów między Nową Hutą, a centrum Krakowa jest praktycznie niemożliwe. Zamknięte pozostaje także skrzyżowanie ulic Lubicz i Basztowa.

Ile potrwa zamknięcie torowiska na ulicy Grzegórzeckiej? Jak informuje rzecznik PKP PLK minimum 11 tygodni, do końca września. Jednak nie ucierpią na razie na tym kierowcy samochodów, ponieważ ZIKiT nie zamyka pasów dla aut. – Po tym czasie przywrócony zostanie ruch tramwajowy, a zamykane będą pojedyncze nawy wiaduktu w zależności od zakresu prac – podkreśla przedstawiciel inwestora.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale