Kraków powalczy z innymi miastami. Liczą się kilometry przejechane rowerem

Kraków startuje w międzynarodowej rywalizacji miast European Cycling Challenge. Wygra to miasto, którego mieszkańcy przejadą na rowerze najwięcej kilometrów. Liczą się jednak nie przejazdy turystyczne, lecz dojazdy do szkoły czy pracy.

Żeby pomóc Krakowowi zawalczyć o podium, należy zarejestrować swoje podróże rowerowe w przeznaczonej do tego aplikacji.

European Cycling Challenge to konkurencja między zespołami złożonymi z rowerzystów, która odbędzie się w maju. Może wziąć w niej udział każdy mieszkaniec miasta, które zgłosiło się do konkursu, ale liczyły będą się tylko te przejazdy, w których rower zastępuje inny środek transportu, a więc na przykład w drodze do pracy, do szkoły, na uczelnię, do sklepu lub w innym celu, za wyjątkiem przejazdów sportowych.

Aby wziąć udział w ECC2017, dołącz do zespołu swojego miasta na stronie, zainstaluj aplikację Naviki w swoim smartfonie i rejestruj podróże rowerowe. Krótką instrukcję jak rozpocząć zabawę i opis krakowskiej rywalizacji można znaleźć w specjalnym dedykowanym serwisie internetowym.

Miasto, którego zespół “wyjeździ” największą liczbę kilometrów wygrywa. W Krakowie przewidziane są nagrody dla najbardziej aktywnych teamów i najbardziej zdeterminowanych zawodników.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale