Kraków stolicą innowacji - już 15 października rusza kolejna edycja #startKRKup

Kopalnia biznesowych inspiracji i możliwość poznania tajników technologii przyszłości  - tak w dużym skrócie wyglądać będzie 4. edycja krakowskiego festiwalu startupów, której celem jest wspieranie środowiska startupowego oraz promocja przedsiębiorczości. Wydarzenie potrwa od 15 do 21 października i będzie prawdziwą gratką zarówno dla doświadczonych przedsiębiorców, jak i miłośników nowych technologii czy innowatorów, którzy dopiero planują rozpocząć przygodę z biznesem.

Kraków już od dawna słynie nie tylko ze Smoka Wawelskiego czy Sukiennic, ale również z kreowania przestrzeni wspierającej rozwój nowych technologii i innowacyjnych biznesów. Tylko w zeszłym roku w stolicy małopolski odbyło się ponad 500 wydarzeń poświęconych tematyce startupów i technologii (“Polskie Startupy”, 2017), sprzyjających dynamicznemu rozwojowi krajowej gospodarki, nauki czy kultury.

Krakowski Tydzień Startupów to największe, lokalne wydarzenie na styku innowacji, biznesu i kreatywności, za którego powstaniem i koordynacją stoi Urząd Miasta Kraków. Organizowane nieprzerwanie od 2015 roku, za każdym razem gromadzi ponad 2000 uczestników, którzy w atmosferze współpracy i wzajemnej inspiracji pogłębiają wiedzę na tematy technologiczne i biznesowe. Najbliższy tydzień będzie już czwartą odsłoną tej inicjatywy, której integralną częścią są otwarte warsztaty, panele dyskusyjne, szkolenia oraz sesje networkingowe.

- Celem każdej edycji #startKRKup jest przede wszystkim wymiana doświadczeń i stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat łączenia innowacji z biznesem. Mobilizujemy “ludzi z pomysłem” do działania, ale też promujemy świetnie rokujące, istniejące startupy. Co więcej, chcemy popularyzować przedsiębiorcze myślenie już na etapie edukacji, dlatego też regularnie zapraszamy do współpracy studentów czy uczniów szkół średnich. To właśnie w tej różnorodności uczestników i poruszanej tematyki tkwi klucz do innowacji: każde indywidualne doświadczenie jest szansą na spojrzenie na dane zagadnienie z zupełnie innej perspektywy. Tak się rodzą wielkie rzeczy i wokół tych wartości krąży każdy event zorganizowany w ramach 4. edycji #startKRKup - mówi Filip Jarmakowski z Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa, głównego organizatora Krakowskiego Tygodnia Startupów.

Od telemedycyny po druk 3D

Harmonogram wydarzenia dostosowany jest do szerokiego grona odbiorców i obfituje w liczne eventy, barcampy i konferencje - dzięki temu każdy uczestnik #startKRKup bez problemu wybierze coś dla siebie. W programie znajdziemy zarówno duże konferencje, jak i kameralne panele czy warsztaty, podczas których wystąpią startupowi praktycy mający w biznesowym dorobku innowacyjne realizacje.

Warto zwrócić uwagę na dwie największe konferencje tego wydarzenia: Health & Lifestyle Startup Festival, poświęconą innowacjom w branży opieki medycznej, oraz Printed Conference, krążącą wokół gorącego tematu technologii druku 3D oraz wykorzystania jej  w przemyśle i biznesie.

- Będziemy mówić o tym, jakie regulacje prawne dotyczą projektów z kategorii health i lifestyle, czy warto je certyfikować lub refundować, a także skąd pozyskać finansowanie i jak budować zespół. Doświadczeni startupowcy podzielą się strategiami, które zapewniły im sukces w biznesie - mówi Jasiek Kowalski, współorganizator Health & Lifestyle Startup Festival.

- Do udziału w konferencji zaprosiliśmy  inżynierów, grafików, przedstawicieli uczelni technicznych oraz przedsiębiorców i startupowców. Printed Conference ma łączyć różnych ekspertów i umożliwić im znalezienie partnerów, klientów lub sposobów na rozwój biznesu - podkreśla Justyna Uman-Ntuk, współorganizatorka Printed Conference.

W agendzie znajdziemy również bardziej kameralne szkolenia adresowane do startupów (jak np. warsztaty Analityczny Startup) oraz eventy organizowane przez OMGKRK Academy czy KRK InnoTech Student. Co ważne, niektóre z wydarzeń odbędą się również w Nowej Hucie, włączając tym samym #startKRKup w działania miejskie służące promocji tej dzielnicy.

StartKRKup to inicjatywa Miasta Kraków oraz kilkunastu lokalnych podmiotów związanych z szeroko rozumianym środowiskiem startupowym. Celem tego przedsięwzięcia jest integracja tej społeczności i pokazanie oraz wykorzystanie potencjału jej różnorodności.

Partnerem i współorganizatorem Krakowskiego Tygodnia Startupów jest Miasto Kraków.

Organizatorami poszczególnych wydarzeń są w tym roku: Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości „Activus Promptus”, Stowarzyszenie Geek Week Fest, Stowarzyszenie B1, Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Analitycznych i Technologicznych, Fundacja Wspierająca OMGKRK, Fundacja Kraków Miastem Startupów, Małopolskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców.

 

Wszystkie szczegóły wraz z harmonogramem wydarzenia i tematami prelekcji/szkoleń/paneli znajdują na profilu facebook: https://www.facebook.com/events/2196730387229521/

comments powered by Disqus