Krakowianie wybrali swoje ulubione księgarnie

fot. LoveKraków.pl

13 grudnia przypada Dzień Księgarza. Dobre wiadomości otrzymały De Revolutionibus, Kurant, Massolit, Muza II i WAM, które zostały wybrane przez mieszkańców w plebiscycie na ulubioną księgarnię. Otrzymają certyfikat Znaku Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Plebiscyt na ulubioną księgarnię zorganizowano po raz pierwszy. W głosowaniu przygotowanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oddano 4,5 tys. głosów, z czego 65 procent poprzez wrzucenie kartki do żółtej urny w księgarni, a 35 procent poprzez wypełnianie formularza na stronie www.ksiegarnie.miastoliteratury.pl. Głosujący ocenili książkową ofertę, obsługę, atmosferę i m.in. czas sprowadzenia konkretnej publikacji z hurtowni.

Najlepsze okazały się De Revolutionibus, Kurant, Massolit, Muza II i WAM. Zwycięzcy otrzymają certyfikat Znaku Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO i kampanię promocyjną.

– Księgarnie i antykwariaty znacząco różniły się profilem, lokalizacjami i zakresem prowadzonej działalności, ale łączyło je jedno – przekonanie, że księgarz jest najlepszym przewodnikiem po świecie literatury, a dobre książki to nie tylko takie, o których aktualnie najwięcej się mówi i pisze – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Dlatego też ogłoszenie wyników zaplanowano 13 grudnia, czyli w Dniu Księgarza.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale