Królewska Triada Biegowa. Wyjątkowe trofeum dla wytrwałych

Statuetka KTB będzie się składać z trzech medali fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Osoby startujące w najważniejszych krakowskich biegach już po raz trzeci mogą zdobyć Królewską Triadę Biegową. By znaleźć się w elitarnym gronie, trzeba ukończyć 17. PZU Cracovia Maraton, 12. PZU Bieg Trzech Kopców i 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. W tym roku trofeum będzie można złożyć samemu, a za części posłużą medale otrzymane na mecie każdego z biegów. Pierwszy element do zdobycia już 22 kwietnia.

Ponad 1,5 tysiąca nagrodzonych

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, organizujący w imieniu miasta trzy powyższe imprezy, nagradza wytrwałych biegaczy od 2016 roku. Dwa lata temu trzy biegi udało się ukończyć 777 osobom, a w ubiegłym roku 762 zawodniczkom i zawodnikom” – informuje ZIS.

Biegacze otrzymywali dyplomy (w tym roku będzie możliwość ich samodzielnego pobrania) i statuetki. W tym roku również mogą liczyć na wyróżnienie, ale ZIS zmienił formułę nagradzania.

Wyjątkowe medale

– Zamiast statuetki będzie zupełnie inny projekt, ale mam nadzieję, że spodoba się biegaczom. Będą to trzy medale, które będzie można zdobyć podczas kolejnych imprez Triady, a potem je złożyć w jedno trofeum. Na poszczególnych medalach postanowiliśmy zaprezentować najważniejsze miejsca w Krakowie. Na medalu maratonu będzie to kościół Mariacki, na medalu półmaratonu – Tauron Arena, a na krążku za ukończenie Biegu Trzech Kopców – trzy kopce – tłumaczy Magdalena Nowak-Obrzut, zastępca dyrektora ZIS  ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych.

Zawodnik, który ukończy Królewską Triadę Biegową 2018 otrzyma podstawkę pod medale, która pozwoli je wyeksponować. Ekspozytory będzie można odbierać 14 października w Tauron Arenie Kraków – po zakończeniu 5. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego lub w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie przy ul. Walerego Sławka 10 do 28 lutego 2019 roku.

Wiosna i jesień

Królewską Triadę Biegową 2018 rozpocznie 17. PZU Cracovia Maraton (22 kwietnia). Następnie odbędzie się 12. PZU Bieg Trzech Kopców (30 września), a na koniec 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski (14 października).

comments powered by Disqus