Krótsze święta hokeistów Cracovii. Przed własną publicznością powalczą o Puchar Polski

fot. LoveKraków.pl

Pasy przegrały ostatnie ligowe spotkanie w 2017 roku, ale mogą go zakończyć sukcesem. 27 i 28 grudnia na lodowisku przy Siedleckiego odbędzie się turniej finałowy Pucharu Polski. Tytułu będą bronić zawodnicy GKS-u Tychy.

W turnieju finałowym wystąpią cztery najlepsze zespoły Polskiej Hokej Ligi. W środowych półfinałach GKS Tychy podejmie JKH GKS Jastrzębie (godzina 16.30), a Comarch Cracovia zagra z Tauron KH GKS-em Katowice (20.00). Zwycięzcy awansują do finału, który rozpocznie się w czwartek o godzinie 17.30. Wszystkie spotkania pokaże TVP Sport.

W ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku krakowianie niespodziewanie ulegli Orlikowi Opole 2:3. – Goniliśmy wynik, oddaliśmy wiele strzałów, ale nie udało się wyrównać. Mamy nadzieję, że ta porażka pozytywnie wpłynie na nas przed finałem Pucharu Polski – mówi Krystian Dziubiński z Cracovii. Pasy mają krótsze święta i na treningu spotkają się już w świąteczny poniedziałek.

Krakowianie wywalczyli Puchar Polski dwukrotnie – w 2013 i 2015 roku. Broniący tytułu tyszanie mają na koncie aż siedem zwycięstw w tych rozgrywkach.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale