Książki znów zyskają drugie życie

fot. LoveKraków.pl

Już po raz siódmy w Krakowie zostanie zorganizowana akcja Drugie Życie Książki. Bezpłatnej wymiany będzie można dokonać do końca roku, podczas czternastu zaplanowanych spotkań m.in. w Pawilonie Wyspiańskiego, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK czy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

W minionym roku 1500 osób wymieniło ponad 10 tys. książek, a regały bookcrossingowe pojawiły się w różnych miejscach Krakowa. Tak można podsumować piętnastą edycję akcji Drugie Życie Książki.

To jednak nie koniec, bo nadchodzące miesiące również pozwolą na bezpłatną wymianę publikacji podczas czternastu zaplanowanych spotkań. Odbędą się one m.in. w Pawilonie Wyspiańskiego, parku Decjusza, Spółdzielni „Ogniwo” czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Regały bookcrossingowe pojawią się również podczas literackich festiwalach Miłosza i Conrada.

–  Korzystając z nich stosujemy zasadę 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału, zostawiamy na półce jedną swoją. Wystarczy przynieść minimum jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwracamy dużą uwagę na ich stan. Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe dzieła, wydane po 1995 roku, mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów – informują organizatorzy wydarzenia, czyli Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Pełen harmonogram i regulamin dostępne są w załączniku i na stronie internetowej: www.drugiezycieksiazki.pl.

Najbliższe spotkanie odbędzie się już 18 lutego w Pawilonie Wyspiańskiego. Start o godzinie 15.00.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale