Ktoś uszkadza samochody Traficar. Celowe działania?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Użytkownicy portalu wykop.pl zauważyli, że samochody dwóch firm, które zajmują się usługą carsharingu w Krakowie oraz Warszawie są uszkadzane. Okazuje się, że to celowe działanie. Przedstawiciele Traficar twierdzą jednak, że są to incydenty.

– Z paru samochodów zostały skradzione koła. W innych są przebijane opony. Uszkadzane są również trudnodostępne elementy wyposażenia, co powoduje, że dany samochód jest unieruchamiany nawet na dwa-trzy tygodnie – pisze nasz Czytelnik i dodaje, że również w Warszawie dochodzi do podobnych incydentów. Wykopowicze wytypowali grupę, która może być niezadowolona z działalności takich firm jak Traficar. Podejrzewają również zwykłych złodziei. Wśród wielu komentarzy pojawił się jeden, który nas urzekł. „Francuzy. Koła same odpadają…”.

O to, ile samochodów zostało uszkodzonych, zapytaliśmy przedstawicieli firmy. Okazuje się, że takie zdarzenia są rzadkie. – Przypadki celowego uszkodzenia pojazdów to, w blisko rocznej już historii Traficara, wyjątki. Niemniej takie zachowania sprzeczne są nie tylko z założeniami carsharingu, ale też z zasadami życia społecznego – mówi Magdalena Hibner, Marketing Manager w firmie Traficar.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy, wynika, że kilka pojazdów zostało uszkodzonych przez wandali, w tym dwa całkowicie. Dwukrotnie doszło też do próby kradzieży. – Nasz dział floty zajmuje się obsługą zgłoszeń, sytuacja jest monitorowana i śledzona, pracujemy nad prewencją, jednak są to głównie działania edukacyjne i doposażanie samochodów np. w system parkowania "przód i tył" oraz kamerę – dodaje Dominika Panek.

– Każdy przypadek tego typu jest zgłaszany odpowiednim instytucjom – dodaje Hibner. Przedstawiciel Komendy Głównej Policji stwierdza, że nie jest w stanie podać danych, o które prosiliśmy. Pracownik biura prasowego przekazał nam, że nie są rozróżniane samochody firmowe, prywatne czy leasingowe. Każdy poszkodowany jest tak samo traktowany.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale