Kultowy klub studencki doczeka się remontu

Chociaż Klub Studencki „Arka” przy alei 29 Listopada 50 cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów, lata swojej świetności ma już dawno za sobą. Właśnie dlatego że budynek nie spełnia już należytych standardów, władze Uniwersytetu Rolniczego podjęły decyzję o gruntownej modernizacji obiektu. Przebudowa wystartuje w przyszłym roku.

W ramach prac budowlanych Uniwersytet Rolniczy zakłada termomodernizację budynku i gruntowny remont przestrzeni rekreacyjnej i kulturalnej, z których chętnie korzystają studenci UR oraz innych krakowskich szkół wyższych. Wewnątrz znajdują się między innymi sala widowiskowa, sala klubowa czy kawiarnia.

Jak zapewnia Izabella Majewska, rzecznik prasowy uczelni, remont „Arki” jest konieczny. – Decyzja o modernizacji podyktowana jest koniecznością dostosowania budynku z lat 70-tych do obecnie obowiązujących standardów – tłumaczy.

Wszystko wskazuje na to, że inwestycja wystartuje w drugim kwartale 2018 roku i zakończy się w 2020 roku. W tej chwili prowadzone są prace nad projektem przyszłego budynku.

Klubowe przemiany

Klub Studencki „Arka” powstał w 1983 roku, po zakończeniu działalności innego klubu studenckiego „Buda”. Miejsce to do teraz pełni funkcję rozrywkową i kulturalną dla całej społeczności akademickiej. Inicjatorem utworzenia klubu był ówczesny rektor Uniwersytetu Rolniczego prof. dr hab. Tadeusz Wojtaszek. Pierwszy gruntowny remont „Arki” odbył się w latach 1994-1995 pod rządami rektora prof. dr hab. Kazimierza Kosiniaka-Kamysza. Wówczas zadbano o wyższy standard obiektu.

W zeszłym roku rozpoczął się też długo wyczekiwany remontu Klubu Studio na terenie Miasteczka Studenckiego AGH. Obiekt zostanie rozbudowany w kierunku zachodnim. Goście będą mogli skorzystać z większej sali koncertowej. Powstanie także nowe wejście do budynku. Klub Studio w nowej odsłonie rozpocznie swoją działalność jesienią. Koszt przebudowy to 16,7 mln złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale