Kupujemy 30 nowych Mercedesów

Mercedes Citaro fot. MPK Kraków

MPK rozstrzygnęło kolejny w ostatnim czasie przetarg na dostawę nowych autobusów. W drugiej połowie roku do Krakowa przyjedzie 30 nowych autobusów Mercedes Citaro. A w kolejce na rozstrzygnięcie czekają jeszcze następne postępowania.

To pierwszy od dłuższego czasu przetarg na standardowe autobusy, którego nie wygrała firma Solaris. MPK wybrało firmę EvoBus, która zaproponowała w przetargu autobusy Mercedes Citaro. Jej oferta nie była najtańsza, ale wygrała dzięki wyższej ocenie parametrów. Za Mercedesy zapłacimy ponad 41 mln zł netto, Solaris oczekiwał kwoty niecałych 39 mln.

Firma będzie miała siedem miesięcy na dostawę pojazdów do Krakowa. W środku znajdziemy wszystkie standardowe udogodnienia – niską podłogę, klimatyzację, automaty biletowe czy gniazdka USB.

Tylko niskoemisyjne

Zamówienie w formie leasingu 30 standardowych autobusów to tylko część planów zakupowych MPK na najbliższy czas. W czerwcu do Krakowa powinno dotrzeć 38 przegubowych Solarisów, na których dostawę umowa podpisana została w listopadzie.

Na rozstrzygnięcie czeka przetarg na 78 autobusów, w tym 12 hybrydowych, 56 standardowych i 10 krótszych pojazdów midi. Kolejne zakupy w planach to dziewięć autobusów hybrydowych z opcją dokupienia kolejnych dwóch. MPK zamierza też kupić trzy najmniejsze, 8-metrowe autobusy mini.

W ten sposób MPK zamierza zrealizować wcześniejsze zapowiedzi, że w tym roku znikną z krakowskich ulic wszystkie autobusy z silnikami poniżej normy Euro5.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale