Kuria reaguje na materiał o księdzu Jacku Stryczku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Onet publikuje dziś reportaż o stowarzyszeniu „Wiosna”, które zajmuje się projektami Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Z relacji byłych podwładnych ks. Jacka Stryczka, prezesa stowarzyszenia, rysuje się obraz księdza-tyrana.

„Ksiądz z pasją testuje na kolejnych współpracownikach techniki mobbingowe. Robi to osobiście lub rekrutuje dyrektorów z właściwymi predyspozycjami czy umiejętnościami” – napisały do redakcji Onetu dwie anonimowe osoby. Później historię pracy w „Wiośnie” autorowi reportażu opowiada 21 osób. Wiele z nich nie potrafi sobie poradzić z doświadczeniami i musi korzystać z pomocy terapeutów.

Choć „Wiosna” nie jest stowarzyszeniem kościelnym, krakowska kuria zabrała głos w sprawie, bo jej prezes jest kapłanem archidiecezji. „Zarzuty pod adresem ks. Jacka Stryczka i Stowarzyszenia „Wiosna”, którego ks. Stryczek jest prezesem, zawarte w reportażu opublikowanym dzisiaj na portalu Onet.pl są bardzo poważne” – pisze ks. Tomasz Szopa, kanclerz kurii.

Podkreśla, że przełożeni ks. Stryczka traktują te zarzuty z należytą powagą. „Ksiądz został poproszony o szczegółowe pisemne odniesienie się do oskarżeń” – zapewnia ks. Szopa.

Ks. Stryczek do zarzutów odniósł się na Facebooku, gdzie zamieścił film.

comments powered by Disqus