Łącznica Kraków Zabłocie otwarta dla pasażerów - pierwsze kursy zgodnie z planem

fot. Jarek Matoga/LoveKraków.pl
W niedzielę odbyły się pierwsze kursowe przejazdy nową łącznicą Kraków Zabłocie - Kraków Podgórze.

Budowa nowego obiektu umożliwiła m.in. przejazd z Dworca Głównego przez nowo otwartą łącznice, w kierunku Skawiny i Zakopanego. Dzięki zmianom, czas trwania podróży w wymienionych kierunkach stanowczo się skrócił. W samą niedzielę, do godziny 8, przez nowy obiekt przejechało 16 kursowych pociągów. Premierowy regularny kurs wykonał pociąg PKP Intercity „Uznam” do Zakopanego.

Większość pociągów obsługiwanych przez Dworzec Zabłocie na stacji pojawiało się planowo. Jedyne opóźnienia jakie zanotowano były minimalne np. kurs do Skawiny był opóźniony o trzy minuty.

Nowo otwarta łącznica wyraźnie zainteresowała mieszkańców, którzy wybrali obiekt jako miejsce niedzielnych spacerów. Jeden z mieszkańców podkreślał, że przyszedł sprawdzić w praktyce jak będzie funkcjonowało zmodernizowane połączenie.

- Wczoraj nie udało mi się uzyskać informacji czy rzeczywiście wszystko będzie dobrze i sprawnie funkcjonowało. Dzisiaj przynajmniej wiem gdzie iść i kiedy odjedzie pociąg - powiedział mężczyzna, który od poniedziałku ma zamiar korzystać z połączenia odprowadzając wnuczka do szkoły.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale