Laureaci rankingu gmin Małopolski nagrodzeni

7 grudnia na Zamku Królewskim w Niepołomicach wręczono nagrody laureatom 8. edycji Rankingu Gmin Małopolski. Zwycięskie gminy to Wielka Wieś, Niepołomice i Zakopane. Wyróżniono również liderów powiatowych.

Nagrody wręczyli m.in. wicewojewoda małopolski Józef Gawron i wicemarszałek województwa Stanisław Sorys. Uroczystość odbyła się w ramach spotkania Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski, działającego przy FRDL Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie.

Ranking Gmin Małopolski to wyjątkowa inicjatywa realizowana przez FRDL MISTiA we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie od 2010 roku. Jej celem jest wyłonienie i promocja małopolskich gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Ideą przyświecającą Rankingowi jest dyskusja nad zarządzaniem lokalnym oraz strategicznymi kierunkami rozwoju całego regionu. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie małopolskie gminy z wyłączeniem miast na prawach powiatu (tj. Kraków, Nowy Sącz oraz Tarnów). Za zebranie i zestawienie wyników  odpowiada Urząd Statystyczny.

W tym roku w Ramach Rankingu wyróżniono też liderów powiatowych:

Lider Powiatu Bocheńskiego: Miasto Bochnia

Lider Powiatu Brzeskiego: Miasto i Gmina Brzesko

Lider Powiatu Chrzanowskiego: Miasto i Gmina Trzebinia

Lider Powiatu Dąbrowskiego: Miasto i Gmina Szczucin

Lider Powiatu Gorlickiego: Miasto Gorlice

Lider Powiatu Krakowskiego: Gmina Wielka Wieś

Lider Powiatu Limanowskiego: Miasto Limanowa

Lider Powiatu Miechowskiego: Miasto i Gmina Miechów

Lider Powiatu Myślenickiego: Miasto i Gmina Myślenice

Lider Powiatu Nowosądeckiego: Gmina Chełmiec

Lider Powiatu Nowotarskiego: Miasto Nowy Targ

Lider Powiatu Olkuskiego: Miasto i Gmina Wolbrom

Lider Powiatu Oświęcimskiego: Miasto Oświęcim

Lider Powiatu Proszowickiego: Gmina Pałecznica

Lider Powiatu Suskiego: Miasto Sucha Beskidzka

Lider Powiatu Tarnowskiego: Miasto i Gmina Radłów

Lider Powiatu Tatrzańskiego: Miasto Zakopane

Lider Powiatu Wadowickiego: Miasto i Gmina Wadowice

Lider Powiatu Wielickiego: Miasto i Gmina Niepołomice

 

Pełne wyniki Rankingu Gmin Małopolski 2017 oraz metodologię można znaleźć pod adresem http://www.beta.mistia.org.pl/ranking/

Świąteczne spotkanie Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski odbyło się pod hasłem „Rozwiń Swoją Gminę” - w trakcie Gali Wojewódzki Urząd Pracy wyróżnił również zwycięzców plebiscytu Edukacyjna Gmina Małopolski, mającego na celu wyróżnienie gmin, które inwestują w rozwój swoich mieszkańców i w interesujący sposób zachęcają ich do uczenia się.  Grand Prix tegorocznej edycji zdobyła gmina Wietrzychowice. Wyróżnienia powędrowały do gmin Kęty i Oświęcim, a nagroda publiczności do gminy Wojnicz.

Ranking Gmin Małopolski 2017 objęty był patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego - Piotra Ćwika oraz  Marszałka Województwa Małopolskiego - Jacka Krupy. Partnerem wydarzenia był Dziennik Polski. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali: Forum Samorządowe, Gazeta Samorządu i Administracji, iTV Myślenice, Lovekrakow.pl, Malopolskaonline.pl, Radio Kraków oraz Serwis Administracyjno-Samorządowy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale