Ledowa tablica stanęła przy Bulwarach. Urząd nic o tym nie wie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ulicy Konopnickiej, w rejonie dawnego hotelu Forum i zamkniętej od ponad dwóch lat plaży, stanęła w ostatnich dniach ogromna ledowa tablica. To co najmniej dziwne, biorąc pod uwagę, że miasto na różne sposoby stara się walczyć z zasłanianiem widoku na Wawel czy Skałkę. Urząd deklaruje jednak, że na żadną tablicę nie wydawał zgody.

Dokładnie w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o sporze pomiędzy miastem a właścicielem plaży, od którego urzędnicy oczekują, że rozbierze lub obniży stojący tam pawilon restauracyjny. Wcześniej – również w związku z zasłanianiem osi widokowych – z bulwarów zniknął charakterystyczny balon. Dużym echem odbiła się też walka z nielegalnym bilbordem po przeciwnej stronie ulicy Konopnickiej.

Tymczasem kilka dni temu na trawniku tuż przy plaży stanęła nowa konstrukcja. To duży ledowy ekran na betonowej podstawie. By był lepiej widoczny, wycięte zostało też rosnące przy ulicy drzewo.

Czy w takim razie konstrukcja nie zasłania widoku na zabytki? Na nasze pytania urzędnicy zapewniają, że na żadną tego rodzaju konstrukcję nie wydawali zgody. – Dla wskazanej lokalizacji nie została wydana decyzja pozwolenia na budowę tablicy, jak również nie zostało przyjęte zgłoszenie budowy – informuje nas Jadwiga Warat-Hapońska, dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki UMK.

W sprawie przeprowadzenia kontroli i podjęcia decyzji co do dalszych losów tablicy miejscy urzędnicy odsyłają do nadzoru budowlanego. Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus