Logiczna Alternatywa znów szyje maseczki

fot. Materiały prasowe

Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa wraz z Pracownią.faron rozpoczęły drugą edycję akcji szycia maseczek antysmogowych. Na wiosnę własne maseczki uszyło 78 osób.

W takim kolorze, w jakim chcemy, z takiego materiału, jaki wybierzemy, a przede wszystkim idealnie dopasowana do twarzy, bo szyta na miarę – taka będzie każda maseczka uszyta na bezpłatnych warsztatach.

– Staramy się na bieżąco reagować na potrzeby mieszkańców, dlatego ruszamy z drugą edycją warsztatów. Ogromne zainteresowanie naszą wiosenną akcją szycia maseczek pokazało, jak wielkie jest zapotrzebowanie Krakowian na takie projekty. Mieliśmy wtedy tylu chętnych, że musieliśmy zorganizować dodatkowe zajęcia. A w ostatnim czasie wiele osób pytało, czy będą kolejne warsztaty – mówi Łukasz Gibała, lider Logicznej Alternatywy dla Krakowa.

Wystarczy przyjść

Organizatorzy zapewniają materiały, filtry węglowe i sprzęt do przygotowania spersonalizowanej maseczki antysmogowej. Uczestnicy sami wybiorą kolor i materiał, a profesjonalni nauczyciele pomogą dopasować maseczkę do kształtu twarzy. – Przewagą własnoręcznie uszytej maseczki jest nie tylko jej niska cena. Na naszych warsztatach będzie można uszyć ją za darmo, ale jeśli ktoś będzie chciał zrobić to w domu, za materiały zapłaci około 10 zł. Jednak jeszcze większym atutem jest idealne dopasowanie maski dzięki temu, że każda jest szyta dla konkretnej osoby. A przyleganie maseczki do twarzy jest warunkiem jej skuteczności – tłumaczy Gibała.

– Jeśli mają Państwo wątpliwości odnośnie swoich umiejętności krawieckich, to od razu uspokajam, że uszycie maseczki nie wymaga żadnego doświadczenia. Jesteśmy tutaj po to, aby tego nauczyć– mówi Szymon Bałek z Pracowni .faron.

Warsztaty startują już w listopadzie. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem wiadomości prywatnych na  facebookowym profilu Logicznej Alternatywy i pod numerem telefonu 12 307 25 11.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale